Invited groups |
2016Gwinnett County Championships 2016 Results - Gwinnett County Championships
Published by
Licensed to Mill Creek High School HY-TEK's Meet Manager 3/26/2016 09:59 PM
Gwinnett County Track and Field Championship - 3/26/2016 to 3/28/2016
Gwinnett County 2016
Mill Creek High School
Results
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Surles, Kalen 9 Lanier HS 12.53Q -0.1 1
2 Smith, Emily 11 Parkview Hig 13.08Q -1.1 3
3 Dunston, Hannah 9 Archer HS 13.16Q -0.7 4
4 Harper, Talara 10 Lanier HS 13.31Q -1.2 2
5 Taylor, Monasia 10 Archer HS 13.39Q -1.1 5
6 Hale, Savannah 11 Greater Atla 13.80Q -0.3 6
7 Strickland, Myra 9 Norcross Hig 13.22q -0.1 1
8 Reed, Dallas 11 Norcross Hig 13.48q -1.2 2
9 Figueroa, Savanna 11 Mill Creek H 13.52 -0.1 1
10 Coleman, Jykia 11 Mill Creek H 13.71 -1.1 3
11 Armstead, Phoenix 9 Buford High 13.79 -0.7 4
12 Rollerson, Ishe'ah 10 Berkmar High 13.81 -0.3 6 13.806
13 Weisgerber, Ally 9 Providence C 13.81 -1.1 5 13.810
14 Mccall, Raelin 11 Dacula 13.84 -1.1 5
15 Parrish, Dimoni 10 Berkmar High 13.85 -1.1 3
16 Jarrett, MonTierra 11 Brookwood 13.89 -0.7 4 13.886
17 Alexander, Nia 11 Brookwood 13.89 -0.3 6 13.888
18 Toyin-Adelaja, Ibitola 10 Greater Atla 13.89 -1.1 5 13.890
19 Alleyne, Aniyyah 11 Grayson High 13.90 -0.3 6
20 Knowles, Amira 11 Parkview Hig 13.98 -1.1 5
21 Hickman, Anaya 9 Grayson High 14.03 -0.7 4
22 Brewton, Aysia 9 Duluth High 14.06 -0.7 4
23 Momoh, Aima 11 Peachtree Ri 14.12 -1.2 2
24 Simms-Johnson, Brianna 9 South Gwinne 14.21 -0.1 1
25 Parker, Sierra 10 Collins Hill 14.22 -1.1 3
26 Holder, La Nia 9 Central Gwin 14.24 -0.1 1
27 Stoudamire, Courtney 9 Discovery HS 14.32 -1.2 2
28 Isler, Mya 9 Dacula 14.34 -0.3 6
29 Arowolo, Feramia 11 Mountain Vie 14.36 -1.2 2
30 Kelly, Ayoka 10 Collins Hill 14.37 -0.1 1
31 Hammers, Katie 9 North Gwinne 14.38 -0.1 1
32 Crawl, Meison 10 North Gwinne 14.43 -0.3 6
33 Jones, Taylor 10 South Gwinne 14.50 -1.1 3
34 Richardson, Kayla 11 Mountain Vie 14.56 -1.1 5
35 Lewis, Amara 10 Duluth High 14.63 -1.1 3
36 Sherrod, Azariah 9 Buford High 14.64 -1.2 2
37 Rose, Kiara 9 Discovery HS 14.89 -0.3 6
38 Poisal, Taylor 11 Hebron Chris 14.92 -1.1 3
39 Stoute, Shanya 10 Central Gwin 15.13 -0.3 6
40 Pinigis, Ansley 11 Hebron Chris 15.72 -0.7 4
41 Gilliam, Shazorai 10 Meadowcreek 16.76 -1.1 5
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
1 Surles, Kalen 9 Lanier HS 26.05Q -1.3 1
2 Dajuste, Ketsia 11 Lanier HS 26.69Q -0.9 2
3 Dunston, Hannah 9 Archer HS 27.44Q -1.2 6
4 Strickland, Myra 9 Norcross Hig 27.64Q -1.7 3 27.637
5 Okonkwo, Nkemjika 11 Brookwood 27.67Q -1.3 4
6 Reed, Dallas 11 Norcross Hig 28.31Q -1.8 5
7 Miller, LaDaitannae 9 Archer HS 27.64q -1.3 1 27.631
8 Ogbu, Candy 9 Peachtree Ri 27.77q -1.3 4
9 Figueroa, Savanna 11 Mill Creek H 27.82 -1.3 1
10 Parrish, Dimoni 10 Berkmar High 28.48 -1.3 1
11 Jarrett, MonTierra 11 Brookwood 28.53 -1.7 3
12 Alleyne, Aniyyah 11 Grayson High 28.57 -1.3 4
13 Smith, Emily 11 Parkview Hig 28.65 -1.8 5
14 Toyin-Adelaja, Ibitola 10 Greater Atla 28.69 -1.7 3
15 Hickman, Anaya 9 Grayson High 28.70 -1.8 5
16 Gregory, Joelle 10 Greater Atla 28.79 -1.3 4
17 Crawford, Nyah 9 Parkview Hig 28.98 -1.2 6 28.974
18 Parker, Sierra 10 Collins Hill 28.98 -1.3 1 28.977
19 Morales, Vivian 10 Peachtree Ri 29.10 -1.2 6
20 Campbell, Debrecca 9 North Gwinne 29.15 -1.7 3
21 Rollerson, Ishe'ah 10 Berkmar High 29.16 -1.8 5
22 Elliott, Kiara 11 Duluth High 29.45 -1.2 6
23 Clarke-Ashford, Catherin 9 South Gwinne 29.53 -1.8 5
24 Wright, Jayda 10 Dacula 29.69 -1.3 1 29.687
25 Richardson, Kayla 11 Mountain Vie 29.69 -0.9 2 29.689
26 Arowolo, Feramia 11 Mountain Vie 29.72 -1.3 4
27 Fleming, Kennedi 11 South Gwinne 29.75 -1.2 6
28 Lewis, Amara 10 Duluth High 29.77 -1.8 5
29 Battles, Clenicesia 10 Mill Creek H 29.85 -1.7 3
30 Hammers, Katie 9 North Gwinne 30.04 -0.9 2
31 Bodi, Diana 10 Collins Hill 30.06 -0.9 2
32 Halls, Kaileann 11 Dacula 30.08 -1.3 4
33 Holder, La Nia 9 Central Gwin 30.32 -1.7 3
34 Rose, Kiara 9 Discovery HS 30.40 -1.2 6
35 Darby, Dominique 9 Discovery HS 30.81 -1.8 5
36 Batiste, Dejiane 9 Meadowcreek 31.43 -1.7 3
37 Stoute, Shanya 10 Central Gwin 31.76 -0.9 2
38 Farmer, Emmaline 10 Hebron Chris 32.87 -1.8 5
39 Salter, Shamiyah 10 Meadowcreek 33.02 -1.2 6
40 Pinigis, Ansley 11 Hebron Chris 33.90 -1.2 6
Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Cordell, Keena 9 South Gwinne 1:00.67Q 3
2 Okonkwo, Nkemjika 11 Brookwood 1:02.42Q 1
3 Clarke-Ashford, Catherin 9 South Gwinne 1:04.23Q 2
4 Miller, LaDaitannae 9 Archer HS 1:04.39Q 4
5 Cole, Lindsey 10 Brookwood 1:05.63Q 6
6 Campbell, Debrecca 9 North Gwinne 1:05.78Q 5
7 Michum, Raina 10 Archer HS 1:04.83q 1
8 Darden, Devyn 10 Norcross Hig 1:04.85q 4
9 Wiggins, Kya 9 Grayson High 1:05.36 3
10 Ross, Eva 9 Grayson High 1:06.34 2
11 Hopkins, MaKayla 10 Collins Hill 1:06.69 6
12 Galloway, Alyxis 9 Lanier HS 1:06.85 3
13 Suhr, Zoe 9 Parkview Hig 1:07.02 4
14 Lucas, Kira 9 Buford High 1:07.53 6
15 Edwards, Maiana 11 Parkview Hig 1:07.55 6
16 Palmore, Ashleigh 10 Lanier HS 1:07.56 1
17 Ogbu, Candy 9 Peachtree Ri 1:08.19 2
18 Bodi, Diana 10 Collins Hill 1:08.36 5
19 Williamson, Seleah 9 Peachtree Ri 1:09.08 3
20 Elliott, Kiara 11 Duluth High 1:09.30 3
21 Sonny, Krishtian 10 Shiloh High 1:09.39 4
22 Akinropo, Omolewa 10 Mill Creek H 1:10.01 1
23 Woods, Arabia 9 Mill Creek H 1:10.45 2
24 Hanes, Madison 10 North Gwinne 1:10.61 4
25 Ojwang, Aimee 11 Hebron Chris 1:10.83 3
26 Bropleh, Stephanie 9 Buford High 1:10.97 2
27 Jackson, Tyler 9 Shiloh High 1:11.09 1
28 Wright, Destini 10 Discovery HS 1:11.16 5
29 Adkins, Sophie 9 Providence C 1:11.45 6
30 Brooks, Colette 10 Hebron Chris 1:13.25 5
31 Ayannusi, Esther 9 Dacula 1:13.63 3
32 Darby, Dominique 9 Discovery HS 1:14.00 6
33 Fields, Samantha 9 Providence C 1:16.37 4
34 Higgins, Noelle 9 Dacula 1:17.01 1
35 Kirkpatrick, Hailey 11 Norcross Hig 1:17.18 5
36 Plunkett, Dexann 9 Central Gwin 1:17.44 1
Girls 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Olocha, Monique 11 Lanier HS 2:32.61Q 1
2 Connerley, Kelly 9 Archer HS 2:34.33Q 2
3 Lee, Indigo 9 South Gwinne 2:36.57Q 3
4 Sharp, Olivia 10 Brookwood 2:33.09Q 1
5 Karinshak, Elise 9 Greater Atla 2:34.57Q 2
6 Silver, Rachel 11 Brookwood 2:37.11Q 3
7 Lopez, Natalie 10 Archer HS 2:34.93q 1
8 Pinkerton, Abbey 10 North Gwinne 2:37.89q 2
9 Sonny, Krishtian 10 Shiloh High 2:40.54q 2
10 Ross, Eva 9 Grayson High 2:41.12q 3
11 Scott, Cheyenne 9 Peachtree Ri 2:41.38 2
12 Serres, Mia 10 North Gwinne 2:42.89 1
13 Freeman, Chloe 11 Mill Creek H 2:42.98 3
14 DeGoey, Tatum 10 Buford High 2:43.92 3
15 Higgins, Fatimah 10 South Gwinne 2:44.33 1
16 Suhr, Zoe 9 Parkview Hig 2:44.34 3
17 Langston, Kayla 10 Grayson High 2:45.03 2
18 Ruma, Lucia 10 Mill Creek H 2:45.16 2
19 McDade, Sara 10 Collins Hill 2:47.41 1
20 Estrada, Sara 9 Discovery HS 2:48.17 2
21 Smith, Kaci 10 Lanier HS 2:51.64 2
22 Ross, Jhaylin 10 Collins Hill 2:52.79 3
23 Potts, Mollie 9 Dacula 2:55.74 3
24 Perea, Stephanie 10 Duluth High 2:56.51 1
25 Ishaku, Arabelle 9 Discovery HS 2:56.52 1
26 Jackson, Tyler 9 Shiloh High 2:56.80 3
27 Kidane, Salina 10 Berkmar High 2:57.60 3
28 Tyrell, Lenice 11 Central Gwin 2:58.41 3
29 Lu, Kalare 10 Duluth High 2:58.51 2
30 Teng, Lia 11 Norcross Hig 2:59.07 1
31 Turner, Keairah 11 Dacula 2:59.40 2
32 Corona, Irene 10 Central Gwin 3:00.18 1
33 Burnside, Caileen 9 Peachtree Ri 3:00.93 1
34 Ojwang, Aimee 11 Hebron Chris 3:01.41 3
35 Parker, Nora 11 Mountain Vie 3:08.39 3
36 Darden, Diyana 10 Berkmar High 3:10.36 1
37 Oduro, Afia 11 Norcross Hig 3:19.63 2
Girls 3200 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Saliba, Elizabeth 10 Brookwood 11:59.62 10
2 Scales, Sara 11 Mill Creek H 12:07.64 8
3 D'Aquin, Emma 10 Brookwood 12:10.67 6
4 Fuller, Olivia 10 Mill Creek H 12:13.59 5
5 Pacholke, Shelby 10 North Gwinne 12:28.48 4
6 Taylor, Miranda 11 Hebron Chris 12:36.25 3
7 Ploussard, Andrea 10 Parkview Hig 12:44.28 2
8 Davis, Sarah 10 Buford High 12:47.64 1
9 Mercier, Alise 10 Grayson High 12:52.21
10 Guthrie, Alayna 11 Parkview Hig 13:05.81
11 Lowe, Jessie 10 Peachtree Ri 13:06.42
12 Henry, Olivia 9 Archer HS 13:12.76
13 Angel, Valeria 10 Duluth High 13:24.18
14 Hutchinson, Sydney 9 Lanier HS 13:32.14
15 Goeden, Shelby 11 Lanier HS 13:41.91
16 Doyle, Emily 11 Grayson High 13:54.27
17 Bauman, Hannah 9 Norcross Hig 14:01.93
18 Grubb, Lucy 11 Peachtree Ri 14:03.09
19 Payne, Mary 9 Norcross Hig 14:07.07
20 Rumph, Kayla 9 Meadowcreek 14:30.87
21 Kasputis, Danielle 9 Archer HS 14:43.65
22 Perea, Stephanie 10 Duluth High 14:45.47
23 Cui, Keyi 11 Berkmar High 15:00.65
24 Quintero, Maria 9 Central Gwin 15:36.23
Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Edgerton, Jordyn 10 Brookwood 16.60Q -1.4 1
2 Darby-Mckenzie, Alexandr 11 Brookwood 17.61Q -1.5 2
3 Phillips, Blakely 9 Buford High 18.15Q -1.0 4
4 Allen, Samira 10 Parkview Hig 18.68Q -2.0 3
5 Banks, Okera 10 Collins Hill 18.79q -1.4 1
6 McCall, Chyna 9 Mill Creek H 18.80q -1.5 2
7 Herndon, Starr 11 Norcross Hig 18.83q -1.5 2
8 Kelley, Madison 10 Lanier HS 18.86q -1.4 1
9 Preyer, Jayda 11 Mill Creek H 18.94 -1.0 4
10 McCoy, Amiyah 10 Archer HS 20.08 -1.4 1
11 Ajala, Priscilla 9 Grayson High 20.09 -2.0 3 20.086
12 Goldschmidt, Julia 10 Hebron Chris 20.09 -1.5 2 20.090
13 Geter, Jordan 9 Discovery HS 20.40 -1.0 4
14 Connelly, Lauren 11 North Gwinne 20.42 -1.4 1
15 Whitley, Kristen 9 Dacula 20.43 -2.0 3
16 Henderson, Adele 11 Parkview Hig 20.85 -1.0 4
17 Sells, Micah 9 Peachtree Ri 21.03 -1.4 1
18 Griffin, Olivia 10 Providence C 21.35 -1.0 4
19 Hall, Jada 9 Grayson High 21.92 -1.5 2
20 Wardle, Hailey 9 Collins Hill 22.02 -2.0 3
21 Ross, Sydney 10 North Gwinne 22.30 -2.0 3
22 Darden, Devyn 10 Norcross Hig 22.44 -1.0 4
23 Kamusiime, Darlene 11 Meadowcreek 23.00 -1.5 2
24 Trujillo, Grace 10 Lanier HS 26.98 -1.5 2
25 Joins, Rachel 10 Providence C 30.11 -1.4 1
Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Warner, Adiyah 10 Brookwood 48.62Q 3
2 Edgerton, Jordyn 10 Brookwood 50.25Q 2
3 Ship, Danielle 10 Greater Atla 50.48Q 4
4 Herndon, Starr 11 Norcross Hig 54.57Q 1
5 McCall, Chyna 9 Mill Creek H 51.25q 4
6 Shaw, India 11 Mill Creek H 52.55q 2
7 Phillips, Blakely 9 Buford High 53.40q 4
8 Kelley, Madison 10 Lanier HS 53.47q 2
9 Allen, Samira 10 Parkview Hig 54.02 3
10 McCoy, Amiyah 10 Archer HS 54.17 3
11 Pullum, Aspen 10 Parkview Hig 54.59 4
12 Sells, Micah 9 Peachtree Ri 54.70 1
13 Ajala, Priscilla 9 Grayson High 55.61 1 55.604
14 Montissol, Jamyah 10 Lanier HS 55.61 4 55.607
15 Goldschmidt, Julia 10 Hebron Chris 57.79 2
16 Connelly, Lauren 11 North Gwinne 58.13 4
17 Wardle, Hailey 9 Collins Hill 58.23 1
18 Brooks, Colette 10 Hebron Chris 58.42 3
19 Hall, Jada 9 Grayson High 59.28 3
20 Wright, Destini 10 Discovery HS 59.86 2
21 Ross, Sydney 10 North Gwinne 1:01.18 3
22 Banks, Okera 10 Collins Hill 1:05.27 2
Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Archer HS 'A' 51.21Q 3
1) Miller, LaDaitannae 9 2) Dunston, Hannah 9
3) Frazier, Ajee' 10 4) Taylor, Monasia 10
2 Brookwood 'A' 51.65Q 1
1) Keeling, Alyssa 9 2) Okonkwo, Nkemjika 11
3) Jarrett, MonTierra 11 4) Alexander, Nia 11
3 Mill Creek High School 'A' 52.43Q 2
1) Carter, Breonni 11 2) Figueroa, Savanna 11
3) Ward, Taylor 11 4) Coleman, Jykia 11
4 Grayson High School 'A' 53.90Q 4
1) Alleyne, Aniyyah 11 2) Hickman, Anaya 9
3) Johnson, Ella 9 4) Williams, Tia 9
5 Parkview High School 'A' 51.99q 1
1) Crawford, Nyah 9 2) Knowles, Amira 11
3) Smith, Emily 11 4) Wyatt, Kennedy 10
6 Greater Atlanta Christian 'A' 53.22q 3
1) Gregory, Joelle 10 2) Hale, Savannah 11
3) Ship, Danielle 10 4) Toyin-Adelaja, Ibitola 10
7 Norcross High School 'A' 53.35q 1
1) Reed, Dallas 11 2) Thornell, Andie 9
3) Smalls, Adya 10 4) Strickland, Myra 9
8 Brookwood 'B' 53.36q 2
1) Patterson, Eunique 9 2) Edgerton, Jordyn 10
3) Menchan, Madison 10 4) Bradley, Brooke 10
9 South Gwinnett 'A' 53.41 2
1) Cordell, Keena 9 2) Simms-Johnson, Brianna 9
3) Clarke-Ashford, Catherine 9 4) Bullock, Jaedyn 9
10 Lanier HS 'B' 53.83 1
1) Allen, Dominique 9 2) Larmond, Mikaila 9
3) Palmore, Ashleigh 10 4) Williams, Mya 9
11 Archer HS 'B' 53.87 1
1) Poole, Lexington 9 2) Abraham, Andrea 11
3) Michum, Raina 10 4) Silva, Arianna 11
12 Peachtree Ridge High School 'A' 54.32 1
1) Ogbu, Candy 9 2) Momoh, Aima 11
3) Morales, Vivian 10 4) Sells, Micah 9
13 Dacula 'A' 54.45 4
1) Mccall, Raelin 11 2) Isler, Mya 9
3) Wright, Jayda 10 4) Ashford, Ameel 9
14 Duluth High School 'A' 54.46 3
1) Lewis, Amara 10 2) Elliott, Kiara 11
3) Hunter, Charity 11 4) Brewton, Aysia 9
15 Parkview High School 'B' 54.53 4
1) Foster, Myah 9 2) James, Miya 11
3) Otuata, Amanda 9 4) Sanders, Tiana 10
16 Mill Creek High School 'B' 54.57 4
1) Beale, Breatina 10 2) Akinropo, Omolewa 10
3) Battles, Clenicesia 10 4) Olasope, Toni 10
17 Collins Hill High School 'A' 55.11 2
1) Bodi, Diana 10 2) Hopkins, MaKayla 10
3) Parker, Sierra 10 4) Testamark, Elizabeth 10
18 North Gwinnett 'A' 55.63 3
1) Campbell, Debrecca 9 2) Joyner, Quincie 11
3) Kiefer, Ansley 9 4) Saint-Amour, Raylene 9
19 Discovery HS 'A' 55.84 3
1) Newkirk, Raquel 9 2) Wright, Destini 10
3) Darby, Dominique 9 4) Stoudamire, Courtney 9
20 North Gwinnett 'B' 58.82 4
1) Hammers, Katie 9 2) House, Lauren 9
3) Neeley, Eliana 9 4) Crawl, Meison 10
21 Providence Christian Academy 'A' 59.27 3
1) Adkins, Sophie 9 2) Fields, Samantha 9
3) Rice, Jennifer 11 4) Cooper, Kerstan 11
22 Hebron Christian 'A' 1:00.09 2
1) Pinigis, Ansley 11 2) Pittman, Reese 10
3) Poisal, Taylor 11 4) Waters, Reagin 10
-- Peachtree Ridge High School 'B' DQ 4 2 late exchage
1) Johnson, Kyerra 9 2) Fuller, Priscilla 11
3) Reid, Theresa 9 4) Robinson, Kennedy 10
-- Lanier HS 'A' DQ 2 3 early exchange
1) Galloway, Alyxis 9 2) Harper, Talara 10
3) Surles, Kalen 9 4) Dajuste, Ketsia 11
-- Buford High School 'A' DQ 3 1 exchange late
1) Josephs, Tamia 9 2) Pace, Trinity 11
3) Lucas, Kira 9 4) Sherrod, Azariah 9
-- Norcross High School 'B' DQ 2 1 late exchange
1) Bishop, Chanel 9 2) Darden, Devyn 10
3) Haynes, Jewels 10 4) Wilson, Niyah 11
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Brookwood 'A' 4:18.81Q 4
1) Jarrett, MonTierra 11 2) Cole, Lindsey 10
3) Warner, Adiyah 10 4) Okonkwo, Nkemjika 11
2 South Gwinnett 'A' 4:25.97Q 1
1) Simms-Johnson, Brianna 9 2) Clarke-Ashford, Catherine 9
3) Cordell, Keena 9 4) Bullock, Jaedyn 9
3 Parkview High School 'A' 4:31.58Q 2
1) Crawford, Nyah 9 2) Foster, Myah 9
3) Sanders, Tiana 10 4) Suhr, Zoe 9
4 Norcross High School 'B' 4:36.64Q 3
1) Herndon, Starr 11 2) Haynes, Jewels 10
3) Reaves, Maya 10 4) Reid, Lasha 10
5 Archer HS 'B' 4:25.85q 4
1) Abraham, Andrea 11 2) Frazier, Ajee' 10
3) Poole, Lexington 9 4) Silva, Arianna 11
6 Brookwood 'B' 4:32.38q 1
1) Packard, Margaret 9 2) Moran, Katy 9
3) Patterson, Eunique 9 4) Keeling, Alyssa 9
7 Mill Creek High School 'A' 4:35.17q 4
1) Woods, Arabia 9 2) Figueroa, Savanna 11
3) Ward, Taylor 11 4) Akinropo, Omolewa 10
8 North Gwinnett 'A' 4:35.64q 1
1) Campbell, Debrecca 9 2) Hanes, Madison 10
3) Joyner, Quincie 11 4) Saint-Amour, Raylene 9
9 Grayson High School 'A' 4:36.21 4
1) Alleyne, Aniyyah 11 2) Hickman, Anaya 9
3) Ross, Eva 9 4) Wiggins, Kya 9
10 Parkview High School 'B' 4:37.38 1
1) Burd, Justice 10 2) Edwards, Maiana 11
3) Pullum, Aspen 10 4) Walcott, Hailey 9
11 Mill Creek High School 'B' 4:37.96 2
1) Preyer, Jayda 11 2) Shaw, India 11
3) McCall, Chyna 9 4) Simm, Ella 9
12 Buford High School 'A' 4:39.92 4
1) Armstead, Phoenix 9 2) Bropleh, Stephanie 9
3) Josephs, Tamia 9 4) Lucas, Kira 9
13 North Gwinnett 'B' 4:40.21 2
1) Dawkins, Amaya 11 2) Hammers, Katie 9
3) House, Lauren 9 4) McMullan, Sydney 9
14 Norcross High School 'A' 4:41.09 2
1) Kirkpatrick, Hailey 11 2) Reed, Dallas 11
3) Thornell, Andie 9 4) Smalls, Adya 10
15 Collins Hill High School 'A' 4:43.02 2
1) Bodi, Diana 10 2) Hopkins, MaKayla 10
3) Ojong, Amber 9 4) Testamark, Elizabeth 10
16 Peachtree Ridge High School 'A' 4:44.82 4
1) Sells, Micah 9 2) Fuller, Priscilla 11
3) Williamson, Seleah 9 4) Ogbu, Candy 9
17 Peachtree Ridge High School 'B' 4:45.43 3
1) 2) Momoh, Aima 11
3) Robinson, Kennedy 10 4) Scott, Cheyenne 9
18 Lanier HS 'A' 4:49.66 3
1) Galloway, Alyxis 9 2) Larmond, Mikaila 9
3) Palmore, Ashleigh 10 4) Harper, Talara 10
19 Berkmar High School 'A' 4:54.03 3
1) Daniels-Knight, Jewel 10 2) Darden, Diyana 10
3) Kidane, Salina 10 4) Parrish, Dimoni 10
20 Discovery HS 'A' 4:55.32 3
1) Darby, Dominique 9 2) Geter, Jordan 9
3) Rose, Kiara 9 4) Wright, Destini 10
21 Providence Christian Academy 'A' 5:07.24 1
1) Adkins, Sophie 9 2) Fields, Samantha 9
3) Rice, Jennifer 11 4) Cooper, Kerstan 11
22 Meadowcreek HS 'A' 5:08.25 4
1) Batiste, Dejiane 9 2) Gilliam, Shazorai 10
3) Hannon, Erin 11 4) Kamusiime, Darlene 11
Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Brookwood 'A' 10:29.61 10
1) Sharp, Olivia 10 2) Silver, Rachel 11
3) D'Aquin, Emma 10 4) Gatland, Hannah 9
2 Archer HS 'A' 10:40.46 8
1) Henry, Olivia 9 2) Connerley, Kelly 9
3) Lopez, Natalie 10 4) Williams, Lois 10
3 North Gwinnett 'A' 10:52.29 6
1) Jones, Kaitlyn 11 2) Pacholke, Shelby 10
3) Pinkerton, Abbey 10 4) Serres, Mia 10
4 Brookwood 'B' 10:56.81 5
1) Bullock, Ali 10 2) Wilson, Madison 9
3) Kim, Kaelyn 10 4) Saliba, Elizabeth 10
5 Parkview High School 'A' 10:58.57 4
1) Freeman, Jamie 11 2) Guthrie, Alayna 11
3) Mondragon, Erica 11 4) Ploussard, Andrea 10
6 Mill Creek High School 'A' 10:59.55 3
1) Powell, Kelsey 9 2) Pyle, Morgan 11
3) Ruma, Lucia 10 4) Freeman, Chloe 11
7 Lanier HS 'A' 11:10.65 2
1) Allen, Dominique 9 2) Hutchinson, Sydney 9
3) Olocha, Monique 11 4) Smith, Kaci 10
8 Grayson High School 'A' 11:13.95 1
1) Doyle, Emily 11 2) Langston, Kayla 10
3) Mercier, Alise 10 4) Ross, Eva 9
9 Norcross High School 'A' 11:16.64
1) Barron, Jacqueline 11 2) Parada, Lidalice 9
3) Whitmer, Charlotte 10 4) Godleski, Rachel 10
10 Mill Creek High School 'B' 11:49.23
1) Lewis, Victoria 9 2) Hunter, Rylee 9
3) Henderson, Lauren 10 4) Marr, Hannah 9
11 Peachtree Ridge High School 'A' 11:57.66
1) Burnside, Caileen 9 2) Cruz, Ashley 9
3) Carmack, Abby 9 4) Sutton, Meghan 9
12 Archer HS 'B' 12:51.25
1) Henry, Grace 11 2) Dontu, Mirela 11
3) Miller, Isabella 10 4) Kasputis, Danielle 9
13 Peachtree Ridge High School 'B' 12:56.72
1) Grubb, Lucy 11 2) Nowell, Emme 9
3) Kim, Julia 11 4) Shannon, Adriana 10
Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Herndon, Starr 11 Norcross Hig 5-00.00 10
2 Martin, Sophia 11 Parkview Hig J5-00.00 8
3 Woodard, Lauryn 10 Mill Creek H 4-10.00 6
4 Ship, Danielle 10 Greater Atla 4-08.00 5
5 Surles, Kalen 9 Lanier HS J4-08.00 4
6 Amofa, Jessica 10 Brookwood 4-06.00 3
7 Williams, Mya 9 Lanier HS J4-06.00 2
8 Holeman, Aljoscha 10 Mill Creek H J4-06.00 1
-- Parrish, Dimoni 10 Berkmar High NH
-- Shpigler, Hannah 9 North Gwinne NH
-- Jones, Taylor 10 South Gwinne NH
-- Scott, Cheyenne 9 Peachtree Ri NH
-- Berryhill, Tyhja 11 Brookwood NH
-- Ajala, Priscilla 9 Grayson High NH
-- Reaves, Maya 10 Norcross Hig NH
Girls Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Worthington, Kelsey 9 Brookwood 8-00.00 10
2 Pawlowski, Abigail 10 Mill Creek H J8-00.00 8
3 Taylor, Hanna 10 Peachtree Ri 7-06.00 6
4 Dorminey, Mikayla Parkview Hig 7-00.00 5
5 Ross, Sydney 10 North Gwinne J7-00.00 4
6 Mirus, Adriahna 9 Grayson High J7-00.00 3
7 Goldschmidt, Julia 10 Hebron Chris J7-00.00 2
8 Shpigler, Hannah 9 North Gwinne 6-06.00 0.50
8 Smith, Skylar 11 South Gwinne 6-06.00 0.50
10 Griffin, Lex 10 Parkview Hig 6-00.00
10 Olivier, Danielle 9 Mountain Vie 6-00.00
10 Meadows, Katie 11 Archer HS 6-00.00
10 Kirkpatrick, Hailey 11 Norcross Hig 6-00.00
-- Lipsey, Lily 9 Archer HS NH
-- Kuzmowycz, Emily 10 Mill Creek H NH
Girls Long Jump Junior Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Okonkwo, Nkemjika 11 Brookwood 16-01.00 NWI 10
2 Gregory, Joelle 10 Greater Atla 15-11.50 NWI 8
3 Warner, Adiyah 10 Brookwood 15-09.00 NWI 6
4 Reaves, Maya 10 Norcross Hig 15-02.50 NWI 5
5 Harper, Talara 10 Lanier HS 14-11.00 NWI 4
6 Williams, Mya 9 Lanier HS 14-08.50 NWI 3
7 Knowles, Amira 11 Parkview Hig 14-05.50 NWI 2
8 Williams, Tia 9 Grayson High 14-04.50 NWI 1
9 Raymond, Morgan 11 Mill Creek H 14-01.00 NWI
10 Elliot, Chavonne 9 Grayson High 13-10.00 NWI
11 Whitley, Kristen 9 Dacula 13-00.00 NWI
12 Cureton, Lanina 10 Parkview Hig 12-06.50 NWI
13 House, Lauren 9 North Gwinne 12-00.50 NWI
14 Stoudamire, Courtney 9 Discovery HS 11-09.50 NWI
15 Smalls, Adya 10 Norcross Hig 11-08.25 NWI
16 Jordan, Brianna 8 Dacula 11-07.00 NWI
17 Gorinas, Ava 10 Hebron Chris 11-06.50 NWI
18 Pittman, Reese 10 Hebron Chris 11-01.00 NWI
Girls Triple Jump Junior Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Warner, Adiyah 10 Brookwood 33-05.00 NWI 10
2 Jarrett, MonTierra 11 Brookwood 32-08.00 NWI 8
3 Knowles, Amira 11 Parkview Hig 32-06.25 NWI 6
4 Reaves, Maya 10 Norcross Hig 31-00.25 NWI 5
5 Whitley, Kristen 9 Dacula 29-08.25 NWI 4
6 Gibbs, Hallea 9 Grayson High 29-06.50 NWI 3
7 Rollerson, Ishe'ah 10 Berkmar High 29-05.75 NWI 2
8 Stoudamire, Courtney 9 Discovery HS 28-09.75 NWI 1
9 Richardson, Katlyn 11 Mill Creek H 28-07.50 NWI
10 Rose, Kiara 9 Discovery HS 28-04.25 NWI
11 Smalls, Adya 10 Norcross Hig 28-02.25 NWI
12 Bodi, Diana 10 Collins Hill 27-10.00 NWI
13 Daniels-Knight, Jewel 10 Berkmar High 27-02.00 NWI
13 Wolliston, Rachel 10 North Gwinne 27-02.00 NWI
15 Akinropo, Omolewa 10 Mill Creek H 26-08.50 NWI
16 Dawkins, Amaya 11 North Gwinne 25-10.00 NWI
17 Gorinas, Ava 10 Hebron Chris 25-08.25 NWI
18 Farmer, Emmaline 10 Hebron Chris 25-03.00 NWI
Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Robinson, Jazmin 9 Brookwood 37-07.00 10
2 Knorr, Janae 11 Norcross Hig 32-08.50 8
3 Carter, Heavenly 11 Dacula 32-01.50 6
4 Whitlock, Hannah 10 Parkview Hig 30-06.50 5
5 Brown, Sydney 11 Mill Creek H 30-05.50 4
6 Cloud, Imani 9 Buford High 30-03.50 3
7 Irons, Samantha 9 Dacula 30-01.00 2
8 Hickson, Arionne 9 Peachtree Ri 29-08.50 1
9 McCain, Nia 9 Brookwood 29-04.50
10 Odiboh, Hope 10 Discovery HS 28-03.50
11 Song, Gloria 11 Mill Creek H 28-02.00
12 Richards, Savannah 10 Grayson High 28-01.50
13 Kushanu, Bolarin 10 Parkview Hig 27-05.50
14 Tiller, Imani 10 Grayson High 26-10.00
15 Cruz, Giselle 9 Meadowcreek 26-08.50
16 Oviea, Prynce 11 Providence C 26-00.50
17 Davis, Jen 9 Peachtree Ri 25-00.00
18 Graham, Aladrian 11 Duluth High 24-03.00
19 Doriecnt, Alexis 11 Mountain Vie 24-00.50
20 Agboessi, Orphee 10 Discovery HS 22-03.50
21 Ngame, Rlendis 10 Duluth High 21-07.00
22 Solomon, Nardos 10 Shiloh High 18-04.00
23 Jackson, Jazlyn 11 Central Gwin 17-11.00
Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hickson, Arionne 9 Peachtree Ri 96-09 10
2 Adams, Kierra 9 Brookwood 94-11 8
3 Whitlock, Hannah 10 Parkview Hig 92-10 6
4 Grant, Ebony 9 Buford High 89-05 5
5 Hammel, Clara Ann 10 Providence C 88-05 4
6 Carter, Heavenly 11 Dacula 81-07 3
7 Abdurrahman, Siddequa 9 Meadowcreek 79-07 2
8 Tiller, Imani 10 Grayson High 77-08 1
9 Moore, Haley 9 Dacula 76-04
10 McCain, Nia 9 Brookwood 74-11
11 Davis, Jen 9 Peachtree Ri 73-09
12 Goolsby, Jordan 10 Shiloh High 72-05
13 McClure, Ajahnae 10 Mill Creek H 71-04
14 Richards, Savannah 10 Grayson High 69-10
15 Maruyama, Sophie 9 Parkview Hig 68-08
16 Trujillo, Grace 10 Lanier HS 68-01
17 Oviea, Prynce 11 Providence C 67-11
18 Song, Gloria 11 Mill Creek H 62-04
19 Agboessi, Orphee 10 Discovery HS 60-03
20 Graham, Aladrian 11 Duluth High 59-02
21 Ngame, Rlendis 10 Duluth High 48-02
22 Jackson, Jazlyn 11 Central Gwin 39-11
Girls 100 Meter Dash Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Switzer, Jacquelyn 12 Archer HS 12.13Q -0.9 4
2 Rossum, Alexa 9 Buford High 12.35Q -1.2 3
3 Tate, Caitlan 11 Brookwood 12.36Q 0.6 1
4 Whitehead, Kyleeyah 9 Archer HS 12.54Q 0.2 2
5 Jackson, Destiny 11 Buford High 12.66Q -0.7 6
6 Jones, Jada 10 Greater Atla 12.88Q -0.5 5
7 Louie, Kayla 12 Brookwood 12.59q -1.2 3
8 Brown, Nia 10 Greater Atla 12.77q 0.2 2
9 Campbell, Sydney 11 Mill Creek H 12.78 -0.9 4
10 Williams, Jania 11 Parkview Hig 12.79 0.6 1
11 Linton, Abigail 12 Mountain Vie 12.82 0.6 1
12 Kitchens, Alexis 10 North Gwinne 12.83 0.6 1
13 Uche, Ijeoma 11 Collins Hill 12.92 -0.5 5 12.915
14 Washington, Amina 11 Norcross Hig 12.92 -0.5 5 12.917
15 George, Yasmine 9 Duluth High 12.96 0.2 2
16 Atkins, Nia 9 Mill Creek H 12.97 0.6 1
17 Conner, Desiree 10 Collins Hill 13.03 -0.7 6
18 Lee, LaTyra 12 Berkmar High 13.08 -0.7 6
19 Francis, Tamia 10 Providence C 13.09 -0.5 5
20 Dukes, Alexis 11 Peachtree Ri 13.16 0.2 2
21 McIntyre, Makaila 11 Peachtree Ri 13.19 -0.9 4
22 Houston, Devyn 10 Grayson High 13.20 -0.9 4
23 Moore, Shanece 10 Mountain Vie 13.22 -1.2 3
24 Adekweh, Ashley 12 Meadowcreek 13.25 -0.7 6
25 Williams, Ronje 10 Shiloh High 13.28 0.2 2
26 Wright, Princess 10 Central Gwin 13.31 0.2 2
27 Beckham, Destiny 10 Parkview Hig 13.32 -1.2 3
28 Auzenne, Destinee 11 Duluth High 13.37 0.6 1
29 Ampofo, Stephanie 11 Dacula 13.40 -0.7 6
30 Davis, Talia 12 South Gwinne 13.43 0.2 2
31 Middlebrooks, Khiaya 12 Norcross Hig 13.51 -0.9 4
32 Mack, Ariel 12 Shiloh High 13.61 -0.7 6
33 Davila, Nadia 12 Berkmar High 13.62 -0.5 5
34 Afolabi, Phebe 12 Grayson High 13.87 -1.2 3
35 McCrey, Jamaiya 10 Meadowcreek 13.90 0.6 1
36 Outley, Aniya 10 South Gwinne 13.98 -1.2 3
37 Parsons, Emajah 11 Dacula 14.12 -0.9 4
38 Bryant, Jalia 9 Discovery HS 14.20 -0.5 5
39 Chiacchira, Emily 12 Hebron Chris 14.35 -0.7 6
40 Johnson, Tiara 11 Discovery HS 14.49 0.2 2
41 Humphrey, Camille 12 Hebron Chris 15.09 -1.2 3
Girls 200 Meter Dash Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
1 Rossum, Alexa 9 Buford High 25.05Q -0.5 4
2 Switzer, Jacquelyn 12 Archer HS 25.20Q -0.7 3
3 Nkem, Nina 12 Parkview Hig 25.23Q +0.0 5
4 Douglas, Serenity 12 Archer HS 25.36Q -0.9 1
5 Jackson, Destiny 11 Buford High 25.81Q -1.3 6
6 Tate, Caitlan 11 Brookwood 26.45Q -0.9 2
7 Brown, Nia 10 Greater Atla 25.82q -1.3 6
8 Washington, Amina 11 Norcross Hig 26.12q +0.0 5
9 George, Yasmine 9 Duluth High 26.31 -0.5 4
10 Blanding, Rachel 12 Brookwood 26.39 -0.5 4
11 Street, Kennedy 12 Greater Atla 26.71 -0.7 3
12 Williams, Iman 12 South Gwinne 26.76 -0.5 4
13 Dukes, Alexis 11 Peachtree Ri 26.78 +0.0 5
14 Atkins, Nia 9 Mill Creek H 26.81 +0.0 5
15 Houston, Devyn 10 Grayson High 26.89 -0.7 3
16 Linton, Abigail 12 Mountain Vie 26.93 -0.9 1
17 Williams, Ronje 10 Shiloh High 26.99 -1.3 6
18 Kitchens, Alexis 10 North Gwinne 27.22 -0.9 2
19 Wright, Princess 10 Central Gwin 27.31 +0.0 5
20 Lee, LaTyra 12 Berkmar High 27.40 -0.7 3
21 Braden, Dericka 11 Peachtree Ri 27.61 -1.3 6
22 Campbell, Sydney 11 Mill Creek H 27.74 -0.7 3
23 Ampofo, Stephanie 11 Dacula 27.80 -0.5 4
24 Middlebrooks, Khiaya 12 Norcross Hig 27.98 -0.7 3
25 Williams, Leighan 9 Mountain Vie 28.17 +0.0 5
26 Davis, Talia 12 South Gwinne 28.24 -1.3 6
27 Mack, Ariel 12 Shiloh High 28.53 -0.9 2
28 Bryant, Jalia 9 Discovery HS 28.77 -1.3 6
29 Roberts, Rolayo 11 Duluth High 28.82 -0.9 2
30 Black, Chyan 11 Dacula 29.01 -0.9 1
31 Nicol, Eleana 12 Meadowcreek 29.05 -1.3 6
32 Overbey, Kendra 9 Discovery HS 29.53 -0.5 4
33 Darr, Shayna 12 Providence C 29.92 -0.7 3
34 Chiacchira, Emily 12 Hebron Chris 30.57 +0.0 5
35 Conner, Desiree 10 Collins Hill 31.65 -0.9 2
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Douglas, Serenity 12 Archer HS 56.43Q 1
2 Nkem, Nina 12 Parkview Hig 58.00Q 3
3 Moody, Jessica 12 Parkview Hig 58.53Q 4
4 Motanya, Chika 12 Grayson High 59.52Q 5
5 Marsh, Erin 11 Buford High 59.63Q 2
6 Williams, Iman 12 South Gwinne 59.05q 4
7 Ferris, Jayla 10 Brookwood 1:00.85q 2
8 Lundi, Heather 10 Collins Hill 1:01.05q 1
9 Mawien, Aweng 10 Shiloh High 1:01.19 5
10 Scott, Jazmin 9 North Gwinne 1:01.78 5
11 Warner, Paris 12 Archer HS 1:01.88 5
12 Jones, Deanna 12 Norcross Hig 1:02.07 1
13 Opore, Angela 10 Peachtree Ri 1:02.29 1
14 Braden, Dericka 11 Peachtree Ri 1:03.11 2
15 Yum, Anna 11 North Gwinne 1:03.15 3
16 Lyke, Morgan 10 Collins Hill 1:03.65 2
17 Le, Sandy 10 Duluth High 1:03.66 4
18 Henry, Destinee 11 Meadowcreek 1:04.15 3
19 Owens, Jamila 11 Dacula 1:04.39 4
20 Williams, Leighan 9 Mountain Vie 1:05.11 3
21 Rhodes, Kaylen 12 Duluth High 1:05.56 2
22 Williams, Kimiesha 12 Lanier HS 1:05.58 2
23 Overbey, Kendra 9 Discovery HS 1:05.76 1
24 Johnson, Tori 11 Hebron Chris 1:05.82 5
25 Benjamin, Doretha 10 Central Gwin 1:06.06 3
26 Ajavon, Jurnee 10 Mill Creek H 1:06.16 4
27 Hill, Katherine 12 Mill Creek H 1:06.71 1
28 Gayle, Tiana 12 Lanier HS 1:07.88 4
29 Bussey, Brianna 9 Discovery HS 1:08.54 5
30 Burell, Mikayla 11 Hebron Chris 1:08.93 2
31 Gaylor, Maya 11 Norcross Hig 1:11.53 5
32 Shomake, Frances 10 Mountain Vie 1:11.95 4
Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Ellison, Mackenzie 11 Brookwood 2:22.42Q 1
2 Howe, Maddy 12 Hebron Chris 2:24.44Q 2
3 Disher, Leah 9 Parkview Hig 2:27.80Q 3
4 Lynch, Grace 12 Brookwood 2:25.36Q 2
5 Froh, Alexandra 12 Mill Creek H 2:27.84Q 3
6 Ursprung, Caroline 9 North Gwinne 2:31.99Q 1
7 Gonzalez, Tatiana 12 Archer HS 2:26.26q 2
8 Herman, Meredith 12 Archer HS 2:27.75q 2
9 O'Leary, Maggie 10 Norcross Hig 2:30.34q 3
10 Egg, Emma 11 North Gwinne 2:32.85q 1
11 Davidson, Lauryn 10 Buford High 2:33.31 2
12 Dieudonne, Dayana 12 Collins Hill 2:37.87 1
13 Korol, Angela 11 Mill Creek H 2:38.67 3
14 Gonzalez, Angie 9 Peachtree Ri 2:38.80 2
15 Benjamin, Doretha 10 Central Gwin 2:39.42 1
16 Adams, Sarah 12 Providence C 2:41.84 3
17 Sparks, Alex 11 Parkview Hig 2:42.32 2
18 Cohane, Abby 12 Collins Hill 2:42.80 1
19 Adams, Avery 10 Peachtree Ri 2:43.23 3
20 Ramirez, Raquel 11 Discovery HS 2:45.62 3
21 Franzen, Amelia 11 Norcross Hig 2:49.90 1
22 Kim, Amy 9 Mountain Vie 2:52.05 1
23 Hetherington, Chloe 9 Mountain Vie 2:53.85 3
24 Fuentes, Yessenia 11 Discovery HS 3:00.44 2
Girls 1600 Meter Run Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Ellison, Mackenzie 11 Brookwood 5:03.42 2 10
2 Gomez, Yanely 12 Grayson High 5:06.42 2 8
3 Kettle, Abby 11 Greater Atla 5:17.41 2 6
4 Flynt, Lauren 11 Brookwood 5:17.84 2 5
5 Howe, Maddy 12 Hebron Chris 5:21.05 2 4
6 Petit, Camryn 10 Mill Creek H 5:21.81 2 3
7 Fowler, Lyndsey 10 North Gwinne 5:22.11 2 2
8 Swanigan, Emily 12 Providence C 5:24.17 2 1
9 Froh, Alexandra 12 Mill Creek H 5:25.65 2
10 Knott, Mary Kathryn 10 Peachtree Ri 5:26.47 2
11 Gusmerotti, Gabrielle 12 Norcross Hig 5:29.41 2
12 Ayres, Bobbi 12 Grayson High 5:31.94 1
13 Herman, Meredith 12 Archer HS 5:33.43 2
14 Smith, Halle 12 Archer HS 5:34.61 2
15 Allison, Emma 12 Parkview Hig 5:39.04 2
16 O'Leary, Maggie 10 Norcross Hig 5:40.99 2
17 Burnside, Alaina 11 Peachtree Ri 5:41.11 1
18 Hawkins, Alyssa 11 Hebron Chris 5:43.73 2
19 Huntington, Anna 11 Providence C 5:45.03 1
20 Sparks, Alex 11 Parkview Hig 5:46.05 1
21 Melkerson, Sarah 10 North Gwinne 5:47.37 2
22 Gutierrez, Norma 12 Collins Hill 5:50.80 1
23 Rookis, Karly 11 Dacula 5:53.14 1
24 Williams, Kimiesha 12 Lanier HS 6:02.15 1
25 Ramirez, Raquel 11 Discovery HS 6:08.06 1
26 Kim, Amy 9 Mountain Vie 6:23.59 1
27 Keeler, Lauren 11 Central Gwin 6:25.81 1
28 Hetherington, Chloe 9 Mountain Vie 6:39.45 1
29 Chandler, Jamie 12 Central Gwin 6:56.69 1
30 Muniz-Gutierrez, Leslie 11 Discovery HS 7:26.31 1
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Isles, Brianna 12 Brookwood 15.05Q -1.7 1
2 Nimene, Adina 12 Peachtree Ri 15.47Q -1.1 4
3 Reynolds, Stephanie 12 Greater Atla 15.64Q -0.7 3
4 Syrkett, Liana 12 Brookwood 16.30Q -1.8 2
5 Davila, Nadia 12 Berkmar High 15.79q -0.7 3
6 Simpkins, Jirah 12 Berkmar High 16.22q -1.1 4
7 Grant, Taylor 10 Collins Hill 16.92q -1.7 1
8 Jones, Jaenise 12 Parkview Hig 17.28q -1.7 1
9 Keene, Monique 11 Norcross Hig 17.82 -0.7 3
10 Momoh, Bola 11 Peachtree Ri 17.93 -0.7 3
11 Smith, Juda 10 Discovery HS 18.30 -1.1 4
12 Wright, Tora 10 Collins Hill 18.32 -1.8 2
13 Pace, Brittany 11 North Gwinne 18.35 -1.8 2
14 Abraham, Audrey 11 Archer HS 18.37 -0.7 3
15 Choi, July 12 North Gwinne 18.70 -0.7 3
16 Lyew, Tomi 12 Providence C 18.78 -1.1 4
17 Dale, Hannah 12 Archer HS 18.88 -1.7 1
18 Hicks, Kiara 10 Grayson High 19.04 -0.7 3
19 Cokley, Ty 10 Norcross Hig 19.05 -1.1 4
20 Rossum, Avian 9 Buford High 19.18 -1.7 1
21 Cesar, Caitlin 11 Parkview Hig 19.24 -1.8 2
22 Tumillo, Dawn 12 Mill Creek H 19.92 -1.1 4
23 Cox, Amilliana 10 Grayson High 20.08 -1.8 2
24 Cline, Melissa 12 Dacula 20.50 -1.1 4
25 Rivers, Ashley 12 Mill Creek H 20.99 -1.8 2
26 Eady, Kerris 9 Discovery HS 21.02 -0.7 3
27 Smith, Ammeyonne 9 Shiloh High 21.23 -1.7 1
28 Tawara, Caitlin 12 Hebron Chris 21.50 -1.1 4
29 Nygaard, Grace 9 Hebron Chris 21.68 -1.8 2
-- Jones, Jada 10 Greater Atla DQ -1.8 2 hand on hurdle
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Marsh, Erin 11 Buford High 45.42Q 1
2 Isles, Brianna 12 Brookwood 46.11Q 2
3 Simpson, Mizani 12 Berkmar High 46.54Q 3
4 Motanya, Chika 12 Grayson High 48.56Q 4
5 Nimene, Adina 12 Peachtree Ri 47.05q 2
6 Mawien, Aweng 10 Shiloh High 47.10q 1
7 Respress, Hayley 12 Shiloh High 48.17q 3 48.163
8 Jones, Jaenise 12 Parkview Hig 48.17q 3 48.168
9 Syrkett, Liana 12 Brookwood 48.60 4
10 Smith, Juda 10 Discovery HS 49.43 2
11 Keene, Monique 11 Norcross Hig 49.45 2
12 Henry, Destinee 11 Meadowcreek 49.46 4
13 Frazier-Williams, Stacia 11 Norcross Hig 49.52 3
14 Massaquoi, Saraphina 10 Berkmar High 49.57 1
15 Levister, Zahria 11 Peachtree Ri 49.58 1
16 Moody, Jessica 12 Parkview Hig 49.61 4
17 Hill, Aliyah 11 Archer HS 51.24 1
18 Booth, Alicia 9 Archer HS 51.41 3
19 Grant, Taylor 10 Collins Hill 51.57 2
20 Hendrick-Barnes, Janee 11 Mill Creek H 51.75 4
21 Johnson, Tori 11 Hebron Chris 51.79 2
22 Hicks, Kiara 10 Grayson High 52.47 3
23 Pace, Brittany 11 North Gwinne 54.36 1
24 Wright, Tora 10 Collins Hill 54.43 3
25 Eady, Kerris 9 Discovery HS 54.70 1
26 Smith, Nicole 12 Hebron Chris 55.11 4
27 Lyew, Tomi 12 Providence C 56.66 4
28 Cline, Melissa 12 Dacula 58.76 4
29 Tumillo, Dawn 12 Mill Creek H 1:00.82 2
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Archer HS 'A' 47.84Q 1
1) Warner, Paris 12 2) Douglas, Serenity 12
3) Switzer, Jacquelyn 12 4) Whitehead, Kyleeyah 9
2 Brookwood 'A' 48.20Q 4
1) Louie, Kayla 12 2) Tate, Caitlan 11
3) Ferris, Jayla 10 4) Blanding, Rachel 12
3 Buford High School 'A' 48.39Q 3
1) Martin, Dominique 12 2) Jackson, Destiny 11
3) Rossum, Alexa 9 4) Rossum, Avian 9
4 Parkview High School 'A' 48.92Q 2
1) Beckham, Destiny 10 2) Jones, Jaenise 12
3) Moody, Jessica 12 4) Nkem, Nina 12
5 Grayson High School 'A' 49.66q 4
1) Afolabi, Phebe 12 2) Ayres, Bobbi 12
3) Houston, Devyn 10 4) Motanya, Chika 12
6 Greater Atlanta Christian 'A' 49.72q 3
1) Brown, Nia 10 2) Jones, Jada 10
3) Reynolds, Stephanie 12 4) Street, Kennedy 12
7 Peachtree Ridge High School 'A' 50.12q 1
1) McIntyre, Makaila 11 2) Nimene, Adina 12
3) Braden, Dericka 11 4) Dukes, Alexis 11
8 North Gwinnett 'A' 50.34q 4
1) Anderson, Summer 11 2) Kitchens, Alexis 10
3) Scott, Jazmin 9 4) Yum, Anna 11
9 Shiloh High School 'A' 50.41 4
1) Mack, Ariel 12 2) Mawien, Aweng 10
3) Respress, Hayley 12 4) Smith, Ammeyonne 9
10 Collins Hill High School 'A' 50.72 2
1) Conner, Desiree 10 2) Johnson-Williams, Reil 12
3) Lundi, Heather 10 4) Uche, Ijeoma 11
11 Mill Creek High School 'A' 51.12 3
1) Key, Katherine 10 2) Atkins, Nia 9
3) Williams, Kaitlyn 12 4) Campbell, Sydney 11
12 South Gwinnett 'A' 51.16 1
1) Davis, Talia 12 2) Thomas, Nu'mia 10
3) Outley, Aniya 10 4) Williams, Iman 12
13 Duluth High School 'A' 51.17 2
1) George, Yasmine 9 2) Cobb, Jamia 12
3) Auzenne, Destinee 11 4) Roberts, Rolayo 11
14 Brookwood 'B' 51.85 2
1) O'Brien, Kelly 12 2) Okonkwo, Chinemelu 12
3) Hodge, Yssys 12 4) MuhammadPoe, Karima 12
15 Meadowcreek HS 'A' 52.69 2
1) Adekweh, Ashley 12 2)
3) Nicol, Eleana 12 4) McCrey, Jamaiya 10
16 Dacula 'A' 52.95 4
1) Owens, Jamila 11 2) Ampofo, Stephanie 11
3) Black, Chyan 11 4) Parsons, Emajah 11
17 Providence Christian Academy 'A' 53.04 2
1) Baker, Anna 12 2) Francis, Tamia 10
3) O'Connor, Maci 11 4) Weisgerber, Ally 9
18 Peachtree Ridge High School 'B' 53.10 3
1) Gabriel, Zara 12 2) Levister, Zahria 11
3) Momoh, Bola 11 4) Opore, Angela 10
19 Collins Hill High School 'B' 53.26 3
1) Ellis, Celine 12 2) Grant, Taylor 10
3) Lyke, Morgan 10 4) Omoseni, Beatrice 12
20 Mill Creek High School 'B' 53.51 1
1) Kreinbrink, Madison 11 2) Bachmann, Brianna 9
3) Robinson, Zyonycka 11 4) Ellis, Brianah 12
21 Duluth High School 'B' 53.69 1
1) Hampton, Lindsey 10 2) Gaddy, Samantha 10
3) Fitten, Elise 11 4) Le, Sandy 10
22 North Gwinnett 'B' 55.95 3
1) Choi, July 12 2) Johnson, Lauren 11
3) Pace, Brittany 11 4) Richardson, Angelica 12
-- Berkmar High School 'A' DNF 1
-- Hebron Christian 'A' DQ 1 1 out of zone
1) Burell, Mikayla 11 2) Chiacchira, Emily 12
3) Easterling, Madi 12 4) Humphrey, Camille 12
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Archer HS 'A' 4:02.93Q 3
1) Warner, Paris 12 2) Douglas, Serenity 12
3) Switzer, Jacquelyn 12 4) Whitehead, Kyleeyah 9
2 Parkview High School 'A' 4:05.12Q 1
1) Beckham, Destiny 10 2) Disher, Leah 9
3) Jones, Jaenise 12 4) Moody, Jessica 12
3 Peachtree Ridge High School 'A' 4:06.42Q 4
1) Dukes, Alexis 11 2) Opore, Angela 10
3) Braden, Dericka 11 4) Nimene, Adina 12
4 Buford High School 'A' 4:08.72Q 2
1) Jenkins, Skylar 11 2) Johnson, Britiney 9
3) Marsh, Erin 11 4) Rossum, Avian 9
5 Brookwood 'A' 4:05.84q 3
1) Ferris, Jayla 10 2) Louie, Kayla 12
3) Ellison, Mackenzie 11 4) Tate, Caitlan 11
6 Norcross High School 'A' 4:06.59q 4
1) Jones, Deanna 12 2) Frazier-Williams, Stacia 11
3) Keene, Monique 11 4) Washington, Amina 11
7 Collins Hill High School 'A' 4:09.65q 2
1) Conner, Desiree 10 2) Lundi, Heather 10
3) Lyke, Morgan 10 4) White, Jaelin 12
8 Berkmar High School 'A' 4:13.12q 3
9 Shiloh High School 'A' 4:14.31 2
1) Mawien, Aweng 10 2) Respress, Hayley 12
3) Smith, Ammeyonne 9 4) Mack, Ariel 12
10 Greater Atlanta Christian 'A' 4:16.65 2
1) Brown, Nia 10 2) Jones, Jada 10
3) Reynolds, Stephanie 12 4) Street, Kennedy 12
11 Duluth High School 'B' 4:19.12 1
1) Gaddy, Samantha 10 2) George, Yasmine 9
3) Le, Sandy 10 4) Rhodes, Kaylen 12
12 Grayson High School 'A' 4:20.10 2
1) Ayres, Bobbi 12 2) Houston, Devyn 10
3) Jones, Royce 10 4) Motanya, Chika 12
13 Mill Creek High School 'A' 4:20.14 4
1) Ajavon, Jurnee 10 2) Hendrick-Barnes, Janee 11
3) Bachmann, Brianna 9 4) Atkins, Nia 9
14 South Gwinnett 'A' 4:27.74 3
1) Outley, Aniya 10 2) Thomas, Nu'mia 10
3) Davis, Talia 12 4) Nelson, Tamia 11
15 Discovery HS 'A' 4:29.82 1
1) Eady, Kerris 9 2) Bussey, Brianna 9
3) Overbey, Kendra 9 4) Smith, Juda 10
16 Brookwood 'B' 4:30.56 1
1) Edwards, Kala 10 2) Collins, Sophia 10
3) Schmidt, Hallie 11 4) MuhammadPoe, Karima 12
17 Providence Christian Academy 'A' 4:31.70 3
1) Francis, Tamia 10 2) O'Connor, Maci 11
3) Swanigan, Emily 12 4) Weisgerber, Ally 9
18 Mill Creek High School 'B' 4:32.30 3
1) Simm, Ally 12 2) Korol, Angela 11
3) Kreinbrink, Madison 11 4) Hill, Katherine 12
19 Peachtree Ridge High School 'B' 4:34.16 2
1) Gabriel, Zara 12 2) Momoh, Bola 11
3) McIntyre, Makaila 11 4) Levister, Zahria 11
20 Collins Hill High School 'B' 4:36.18 1
1) Ellis, Celine 12 2) Grant, Taylor 10
3) Omoseni, Beatrice 12 4) Wright, Tora 10
21 Norcross High School 'B' 4:36.24 1
1) Zinamon, Sierra 12 2) Gaylor, Maya 11
3) Allan, Mackenzie 9 4) Cokley, Ty 10
22 North Gwinnett 'B' 4:46.50 4
1) Akins, Jordan 12 2) Choi, July 12
3) Johnson, Lauren 11 4) Pace, Brittany 11
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 North Gwinnett 'A' 10:12.27 10
1) Akins, Jordan 12 2) Fowler, Lyndsey 10
3) Melkerson, Sarah 10 4) Ursprung, Caroline 9
2 Brookwood 'A' 10:18.38 8
1) Coughlin, Maria 12 2) Veith, Isabel 12
3) Silver, Renee 11 4) Flynt, Lauren 11
3 Mill Creek High School 'A' 10:41.60 6
1) Petit, Marisa 10 2) Appling, Ashlee 10
3) Petit, Hannah 12 4) Korol, Angela 11
4 North Gwinnett 'B' 10:50.67 5
1) Egg, Emma 11 2) Jones, Hannah 10
3) Lamberth, Alayna 11 4) Rummins, Hunter 11
5 Brookwood 'B' 10:54.33 4
1) Dezwart, Kim 11 2) McGee, Madeline 11
3) Richwine, Samantha 11 4) Coker, Gracie 11
6 Peachtree Ridge High School 'A' 10:57.79 3
1) Knott, Mary Kathryn 10 2) Burnside, Alaina 11
3) Chun, Joanne 12 4) Adams, Avery 10
7 Norcross High School 'A' 11:08.70 2
1) Allan, Mackenzie 9 2) Adams, Rachel 10
3) Hanson, Sarah 12 4) Reifenberger, Grettie 10
8 Parkview High School 'A' 11:11.21 1
1) Allison, Emma 12 2) Orr, Kelley 10
3) Sparks, Alex 11 4) Weiler, Melody 11
9 Mill Creek High School 'B' 11:40.40
1) Hray, Cassidy 10 2) Hernandez, Ailyn 11
3) Smith, Meghan 10 4) Sims, Rebekah 11
10 Parkview High School 'B' 11:48.49
1) Cobb, Abby 10 2) Estock, Blake 12
3) Griffith, Gracie 10 4) Jazo, Jacquelin 10
11 Peachtree Ridge High School 'B' 11:49.99
1) Peel, Meghan 11 2) Kim, Caroline 12
3) McKenna, Mary 12 4) Crutchley, Taylor 12
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Simpkins, Jirah 12 Berkmar High 5-02.00 10
2 Williams, Jania 11 Parkview Hig 5-00.00 8
3 Martin, Dominique 12 Buford High J5-00.00 6
4 Zinamon, Sierra 12 Norcross Hig J5-00.00 5
5 Alofuokhai, Alexis 11 Central Gwin J5-00.00 4
6 Mawien, Aweng 10 Shiloh High 4-10.00 3
7 Robinson, Zyonycka 11 Mill Creek H 4-08.00 1.50
7 Wilson, Kathleen 12 North Gwinne 4-08.00 1.50
9 Williams, Particia 11 Norcross Hig J4-08.00
9 Smith, Ammeyonne 9 Shiloh High J4-08.00
9 Bryant, Jalia 9 Discovery HS J4-08.00
9 Bolden, Jaida 11 Archer HS J4-08.00
9 Ellis, Brianah 12 Mill Creek H J4-08.00
-- Okebalama, Munachiso 12 Archer HS NH
-- Boston, Aysia 11 Peachtree Ri NH
-- Williams, Iman 12 South Gwinne NH
-- Akins, Jordan 12 North Gwinne NH
-- Cox, Amilliana 10 Grayson High NH
-- White, Jaelin 12 Collins Hill NH
-- Smith, Nicole 12 Hebron Chris NH
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sherrill, Rachel 12 Dacula 12-00.00 10
2 Jefcoat, Hannah 11 Dacula 10-00.00 8
3 Rogers, Kadie 12 Parkview Hig J10-00.00 6
4 Solares, Maria 12 Peachtree Ri 9-00.00 5
5 Paylor, Sydney 11 Brookwood J9-00.00 4
6 Berrett, Berkley 11 Buford High 8-06.00 3
7 Pitram, Taiya 10 South Gwinne J8-06.00 2
8 Nienaber, Isabelle 12 Grayson High 8-00.00 1
9 Nelson, Tamia 11 South Gwinne J8-00.00
9 Forren, Grace 10 North Gwinne J8-00.00
9 Fitten, Elise 11 Duluth High J8-00.00
9 Smith, Jada 11 Collins Hill J8-00.00
13 O'Brien, Kelly 12 Brookwood 7-06.00
13 Humphrey, Camille 12 Hebron Chris 7-06.00
13 Mauck, Madelyn 11 Archer HS 7-06.00
13 Houk, Michaela 11 Archer HS 7-06.00
17 Allan, Mackenzie 9 Norcross Hig 7-00.00
17 Smith, Elizabeth 12 Collins Hill 7-00.00
17 Lee, LaTyra 12 Berkmar High 7-00.00
-- Hernandez, Paola 11 Norcross Hig NH
-- Cormier, Kaitlyn 12 Mill Creek H NH
-- Kelly, Meghan 12 Mill Creek H NH
-- Davis, Savannah 10 Central Gwin NH
-- Jones, Lyndzi 11 Buford High NH
-- York, Taylor Grace 10 North Gwinne NH
-- Everett, Abby 11 Parkview Hig NH
Girls Long Jump Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Uche, Ijeoma 11 Collins Hill 17-01.50 NWI 10
2 Owens, Jamila 11 Dacula 16-09.50 NWI 8
3 Campbell, Sydney 11 Mill Creek H 16-06.75 NWI 6
4 Beckham, Destiny 10 Parkview Hig 16-06.50 NWI 5
5 Conner, Desiree 10 Collins Hill 16-02.00 NWI 4
6 Bentley, Camille 12 Brookwood J16-02.00 NWI 3
7 Williams, Ronje 10 Shiloh High 16-01.50 NWI 2
8 Massaquoi, Saraphina 10 Berkmar High 15-10.00 NWI 1
9 Kitchens, Alexis 10 North Gwinne 15-09.75 NWI
10 Simpson, Mizani 12 Berkmar High 15-05.75 NWI
11 Okonkwo, Chinemelu 12 Brookwood 15-02.50 NWI
12 Jones, Royce 10 Grayson High 15-01.50 NWI
13 Respress, Hayley 12 Shiloh High 14-11.75 NWI
13 Bolden, Jaida 11 Archer HS 14-11.75 NWI
15 Rossum, Avian 9 Buford High 14-08.00 NWI
15 Sirmons, Sondricia 12 Norcross Hig 14-08.00 NWI
17 Houston, Devyn 10 Grayson High 14-07.75 NWI
18 Moore, Jasmine 9 Archer HS 14-07.25 NWI
19 Jenkins, Skylar 11 Buford High 14-05.50 NWI
20 Maggert, Bethany 10 Mountain Vie 13-09.00 NWI
21 Davis, Talia 12 South Gwinne 13-08.75 NWI
22 Auzenne, Destinee 11 Duluth High 13-08.50 NWI
23 Roberts, Rolayo 11 Duluth High 13-07.75 NWI
24 Yum, Anna 11 North Gwinne 13-06.00 NWI
25 Boston, Aysia 11 Peachtree Ri 13-01.75 NWI
26 Poisal, Taylor 11 Hebron Chris 13-01.25 NWI
27 Atkins, Nia 9 Mill Creek H 12-10.00 NWI
28 Leazer, Ashlan 12 Lanier HS 12-09.00 NWI
29 Easterling, Madi 12 Hebron Chris 11-07.00 NWI
30 Shaw, Heather 12 Providence C 11-05.75 NWI
Girls Triple Jump Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Isles, Brianna 12 Brookwood 37-02.50 NWI 10
2 McIntyre, Makaila 11 Peachtree Ri 37-02.00 NWI 8
3 Moody, Jessica 12 Parkview Hig 36-04.50 NWI 6
4 Simpkins, Jirah 12 Berkmar High 34-07.00 NWI 5
5 Beckham, Destiny 10 Parkview Hig 33-11.00 NWI 4
6 Bentley, Camille 12 Brookwood 33-09.00 NWI 3
7 Respress, Hayley 12 Shiloh High 33-01.00 NWI 2
8 Rodgers, Leslie 10 Grayson High 32-10.00 NWI 1
9 Middlebrooks, Khiaya 12 Norcross Hig 32-06.50 NWI
10 White, Jaelin 12 Collins Hill 32-00.50 NWI
11 Bachmann, Brianna 9 Mill Creek H 30-11.50 NWI
11 Russell, Hayley 12 Grayson High 30-11.50 NWI
13 Kreinbrink, Madison 11 Mill Creek H 30-09.50 NWI
14 Wilson, Kathleen 12 North Gwinne 30-07.25 NWI
15 Moore, Joi 12 Greater Atla 27-10.00 NWI
16 Montissol, Jamyah 10 Lanier HS 27-03.00 NWI
17 Leazer, Ashlan 12 Lanier HS 26-10.00 NWI
18 Easterling, Madi 12 Hebron Chris 25-10.00 NWI
19 Pittman, Reese 10 Hebron Chris 24-05.00 NWI
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Stamp, Natasha 11 Grayson High 39-11.00 10
2 Igberaese, Chelsea 11 Dacula 39-09.50 8
3 Wager, Julianna 12 Dacula 39-03.00 6
4 Machovec, Rachel 10 Mill Creek H 37-05.00 5
5 Joyner, Javon 10 Norcross Hig 36-10.00 4
6 Oberholtzer, Rachel 12 Brookwood 36-07.50 3
7 Poole, Brittany 11 Buford High 34-02.50 2
8 Watts, Aspyn 12 Mill Creek H 33-10.50 1
9 Williams, Milan 12 Peachtree Ri 33-06.00
10 Williams, Tasha 12 Grayson High 33-04.00
11 Raines, Christina 12 Brookwood 32-11.00
12 Wright, Zikaya 11 Buford High 32-00.00
13 Brown, Kayla 10 North Gwinne 30-09.00
14 Young, Becca 11 Archer HS 30-01.00
15 McBride, Jazmyne 11 Peachtree Ri 29-11.00
16 Derouen, Kristi 12 Parkview Hig 29-10.00
17 Yamini, Kaela 12 Archer HS 29-03.00
18 Wilcox, Madison 10 Berkmar High 28-04.50
19 Inungu, Danielle 11 Duluth High 28-03.00
20 Smith, Zion 10 Mountain Vie 27-04.50
21 Lorusso, Sheila 10 North Gwinne 26-07.00
22 Coles, Tyra 11 Collins Hill 26-01.50
23 Moore, Ebony 9 Shiloh High 25-07.00
24 Sandberg, Kayla 11 Mountain Vie 25-03.00
25 Johnson-Williams, Reil 12 Collins Hill 24-11.50
26 Howie, Harmony 12 South Gwinne 24-09.50
27 Oluleye, Oluwapelumi 10 Shiloh High 24-00.00
28 McMillian, Cedasia 10 Duluth High 23-09.00
29 Engstrom, Emily 12 Hebron Chris 21-08.50
30 Woodfork, Lanee 10 Discovery HS 19-05.50
31 Cartwright, Brittany 11 Discovery HS 19-05.00
32 Waters, Reagin 10 Hebron Chris 19-04.00
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Igberaese, Chelsea 11 Dacula 136-06 10
2 Williams, Milan 12 Peachtree Ri 124-03 8
3 Machovec, Rachel 10 Mill Creek H 116-10 6
4 Stamp, Natasha 11 Grayson High 115-03 5
5 Joyner, Javon 10 Norcross Hig 111-05 4
6 Igberaese, Elsie 9 Dacula 110-07 3
7 Williams, Tasha 12 Grayson High 104-10 2
8 Davis, Paige 12 Collins Hill 100-02 1
9 Oberholtzer, Rachel 12 Brookwood 98-07
10 McBride, Jazmyne 11 Peachtree Ri 95-00
11 Wright, Zikaya 11 Buford High 93-06
12 Yamini, Kaela 12 Archer HS 91-10
13 Lorusso, Sheila 10 North Gwinne 87-01
14 Wilcox, Madison 10 Berkmar High 78-02
15 Oluleye, Oluwapelumi 10 Shiloh High 76-00
16 Coles, Tyra 11 Collins Hill 75-05
17 Sandberg, Kayla 11 Mountain Vie 74-09
18 Howie, Harmony 12 South Gwinne 73-11
18 Williams, Alex 11 North Gwinne 73-11
20 Fernades, Giahnni 11 Archer HS 72-08
21 Engstrom, Emily 12 Hebron Chris 72-05
22 Moore, Ebony 9 Shiloh High 71-11
23 Raines, Christina 12 Brookwood 71-02
24 Inungu, Danielle 11 Duluth High 68-09
25 McMillian, Cedasia 10 Duluth High 68-07
26 Woodfork, Lanee 10 Discovery HS 61-08
27 Cartwright, Brittany 11 Discovery HS 53-09
28 Eaglin, JaNay 12 Meadowcreek 45-07
29 Waters, Reagin 10 Hebron Chris 42-10
Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Gross, Jalen 11 Parkview Hig 11.53Q -1.1 3
2 Rouzan, Amari 11 Lanier HS 11.55Q -1.7 1
3 Mathis, Rekevian 9 Norcross Hig 11.70Q -0.7 6
4 Lowe, Jonovan 9 Brookwood 11.75Q -0.9 2
5 Warner, Sterling 10 Archer HS 11.78Q -1.3 4
6 Jibunor, Okem 9 Mill Creek H 12.02Q -0.9 5
7 Mccormick, Tyler 10 Grayson High 11.69q -1.1 3
8 Turner, Christian 10 Buford High 11.77q -0.9 2
9 Gragg, Terrence 10 Mountain Vie 11.79 -0.7 6
10 Porter, Zachery 11 South Gwinne 11.80 -0.9 2
11 Rivers, Jaylen 10 Grayson High 11.81 -1.7 1
12 West, Demetrius 10 Parkview Hig 11.85 -1.3 4
13 Thomas, Chris 10 Collins Hill 11.88 -1.1 3
14 Walker, DeAnthony 11 Shiloh High 11.92 -1.7 1
15 Johnson, Cameron 10 Mill Creek H 11.93 -1.3 4
16 Altermann, Moritz 11 Mountain Vie 12.06 -1.1 3
17 Bryant, Miles 9 Berkmar High 12.12 -0.9 2
18 Blair, Brandon 11 Collins Hill 12.13 -0.9 5 12.126
19 Williams, Geovanni 10 Lanier HS 12.13 -0.9 2 12.127
20 Tuck, Peyton 10 Peachtree Ri 12.14 -0.9 5
21 Robinson, Whitney 10 Archer HS 12.16 -0.9 2
22 James, Salis 10 Dacula 12.21 -0.7 6
23 Kirby, Kevin 10 Greater Atla 12.26 -1.7 1
24 Boglin, Alex 10 Greater Atla 12.27 -1.1 3
25 Zhou, Alex 10 Providence C 12.29 -0.7 6 12.283
26 Perry, Ja'Leak 9 Brookwood 12.29 -1.1 3 12.289
27 Butler, Cam 10 North Gwinne 12.32 -1.3 4
28 Lewis, Chandler 10 Hebron Chris 12.35 -0.9 5
29 Buick, Airon 11 Meadowcreek 12.41 -0.7 6
30 Montgomery, Tyrese 11 Norcross Hig 12.45 -0.9 5
31 Hanson, Andrew 10 Peachtree Ri 12.48 -0.7 6
32 Evans, Marcus 9 South Gwinne 12.50 -1.3 4
33 McMillan, Timothy 10 Discovery HS 12.55 -1.7 1 12.542
34 Seabrook, Khiree 10 Duluth High 12.55 -1.3 4 12.545
35 Moyers, Michael 9 Hebron Chris 12.56 -0.7 6
36 Jones, Christin 9 Dacula 12.59 -0.9 2
37 Kashoba, Michel 10 Discovery HS 12.63 -1.3 4
38 Edwardsen, Justin 9 Meadowcreek 12.76 -0.9 2
39 Brown, caleb 9 Duluth High 13.08 -1.1 3
40 Lyle, Ezekiel 9 Shiloh High 13.11 -0.9 5
41 Henderson, Cameron 10 Central Gwin 13.13 -0.9 5
42 Davis, Jaylon 10 Berkmar High 13.15 -0.7 6
Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
1 Montissol, Darius 10 Lanier HS 23.04Q -2.2 4
2 Jones, Zachary 10 Grayson High 23.09Q -1.5 5
3 Polk, Vonte 9 Buford High 23.32Q -0.5 3
4 Gross, Jalen 11 Parkview Hig 23.44Q -1.0 1
5 Lowe, Jonovan 9 Brookwood 23.75Q -1.0 2 23.742
6 Rowe-Anderson, Huey 10 Greater Atla 23.75Q -0.8 6 23.750
7 Rouzan, Amari 11 Lanier HS 23.73q -1.5 5
8 Jackson, Lance 9 North Gwinne 23.76q -1.0 2
9 Porter, Zachery 11 South Gwinne 23.77 -0.8 6
10 Dennard, Andre 9 South Gwinne 24.03 -1.5 5
11 Armstrong, Alex 11 Brookwood 24.13 -1.0 1
12 Rivers, Jaylen 10 Grayson High 24.24 -2.2 4 24.232
13 Johnson, Juwaun 11 Shiloh High 24.24 -1.0 2 24.234
14 O'Neal, Austin 11 Mill Creek H 24.26 -2.2 4
15 Bleth, Alex 11 Mill Creek H 24.40 -0.5 3
16 Grant, Anthony 10 Buford High 24.43 -1.0 1
17 Zimmerman, Preston 11 Archer HS 24.52 -1.0 2 24.512
18 Robinson, Whitney 10 Archer HS 24.52 -1.5 5 24.516
19 Blair, Brandon 11 Collins Hill 24.58 -0.8 6 24.571
20 Mathis, Rekevian 9 Norcross Hig 24.58 -0.8 6 24.580
21 Tuck, Peyton 10 Peachtree Ri 24.59 -1.5 5
22 Townsend, Steven 10 North Gwinne 24.60 -1.0 1
23 Altermann, Moritz 11 Mountain Vie 24.63 -0.5 3
24 James, Salis 10 Dacula 24.73 -1.5 5
25 Bryant, Miles 9 Berkmar High 24.83 -1.0 1
26 Gragg, Terrence 10 Mountain Vie 24.88 -2.2 4
27 Boglin, Alex 10 Greater Atla 24.90 -1.0 2
28 Reece, Jaquan 9 Parkview Hig 25.03 -0.5 3
29 Randrup, Josh 11 Providence C 25.09 -2.2 4
30 Bolanos, Ronaldo 9 Meadowcreek 25.15 -2.2 4
31 Edmonds, Oj 9 Norcross Hig 25.24 -0.5 3
32 Hanson, Andrew 10 Peachtree Ri 25.31 -0.8 6
33 Lewis, Chandler 10 Hebron Chris 25.51 -2.2 4
34 Wyatt, Kolby 11 Shiloh High 25.54 -2.2 4
35 Jordan, Jahziah 11 Dacula 25.66 -0.8 6
36 Edwardsen, Justin 9 Meadowcreek 25.68 -1.0 2
37 Moyers, Michael 9 Hebron Chris 25.70 -1.0 1
38 Cummings, Ellis 9 Discovery HS 25.78 -0.8 6
39 Seabrook, Khiree 10 Duluth High 25.96 -1.0 1
40 Harrell, Jalen 10 Central Gwin 26.12 -1.5 5
41 Bankole, Mo 9 Duluth High 26.22 -1.0 2
42 Kashoba, Michel 10 Discovery HS 27.01 -0.5 3
Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Montissol, Darius 10 Lanier HS 51.94Q 1
2 Levy, Colin 11 Grayson High 52.77Q 3
3 Patterson, Koran 10 Berkmar High 53.81Q 5
4 Valcin, Andre 10 Mill Creek H 53.84Q 6
5 Bradley, Erran 9 South Gwinne 53.93Q 4
6 Adams, Kendall 11 Providence C 54.77Q 2
7 Garris, Jonah 11 Mountain Vie 53.62q 1
8 Wyche, Tony 10 Greater Atla 54.01q 4
9 Rowe-Anderson, Huey 10 Greater Atla 54.12 6
10 Leatham, Collin 11 Parkview Hig 54.21 3
11 Jackson, Lance 9 North Gwinne 54.30 1
12 Coker, George 10 Archer HS 54.30 5
13 Hyatte, Uriah 9 Grayson High 54.41 4
14 George, Tobias 11 Parkview Hig 54.70 5
15 Snyder, Avery 9 Duluth High 54.76 4
16 Dodson, Amir 10 Collins Hill 54.97 5
17 Harrison, Josiah 9 Collins Hill 55.02 6
18 Johnson, Juwaun 11 Shiloh High 55.11 4
19 McNair, Antonio 10 Archer HS 55.15 2
20 Hall, Kaiden 11 Mountain Vie 55.29 3
21 Roberts, Quinn 11 Brookwood 55.37 2
22 Mancillas, Daniel 10 Mill Creek H 55.57 2
23 Berrios, Brandon 11 Lanier HS 55.73 5
24 Woods, Jaden 9 South Gwinne 55.85 3
25 Walker, Tyler 10 Brookwood 55.94 3
26 Fully, Kevin 10 Dacula 56.13 6
27 Castille, Bryce 11 Providence C 56.85 6
28 Gentry, Derrick 9 Shiloh High 57.93 5
29 Logan, Farrand 10 Dacula 58.05 3
30 Carnazzo, Luke 10 Duluth High 58.12 3
31 Harrell, Jalen 10 Central Gwin 59.03 4
32 Burke, Sam 10 Hebron Chris 59.37 2
33 Hamblen, Addison 10 North Gwinne 59.44 4
34 Cummings, Ellis 9 Discovery HS 1:00.02 1
35 Rorke, Jacob 10 Hebron Chris 1:00.52 4
36 Thomas, Jonathan Peachtree Ri 1:00.78 6
37 Anderson, Michael 10 Meadowcreek 1:01.30 1
38 Tyrell, Josh 9 Central Gwin 1:02.28 5
39 Harris, Cameron 9 Discovery HS 1:04.70 6
Boys 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Walton, Matt 10 Buford High 2:06.56Q 1
2 Wright, Derrian 11 Archer HS 2:06.87Q 3
3 Blake, R'Shard 11 Archer HS 2:07.38Q 2
4 Hilderhoff, Bryce 11 Mill Creek H 2:07.60Q 3
5 Creedon, Connor 9 Duluth High 2:08.27Q 2
6 Langston, Kai 11 Grayson High 2:09.05Q 1
7 Bradley, Erran 9 South Gwinne 2:08.55q 2
8 Chambliss, Jordan 11 Mill Creek H 2:09.21q 1
9 Tharakan, Matthew 10 Brookwood 2:09.96q 3
10 Desta, Samuel 11 Brookwood 2:09.97q 1
11 Filmore, Gerald 10 Greater Atla 2:10.10 1
12 Burt, Maceo 9 Berkmar High 2:10.91 3
13 Seibert, Joseph 10 Lanier HS 2:11.00 2
14 Heim, Lucas 11 Peachtree Ri 2:11.44 3
15 Rodriguez, Javier 10 Collins Hill 2:12.67 2
16 Cranston, Robert 9 Shiloh High 2:13.04 1
17 Rowe, Michael 10 Dacula 2:13.54 1
18 Olocha, Quincy 10 Lanier HS 2:13.69 1
19 Lauji, Sahil 11 Grayson High 2:14.59 2
20 Moss, Alex 11 North Gwinne 2:16.35 3
21 Gonzalez, Jesus 11 Peachtree Ri 2:16.83 2
22 Snyder, Avery 9 Duluth High 2:17.16 3
23 Trenkle, Tobias 11 Norcross Hig 2:17.53 3
24 Bass, Gavin 10 Mountain Vie 2:17.86 2
25 Ghulam, Samir 11 Discovery HS 2:18.33 1
26 Lewis, Ezekiel 10 Collins Hill 2:18.39 3
27 Ordaz, Eric 10 Meadowcreek 2:18.61 1
28 Polinares-Leon, Adan 9 Norcross Hig 2:19.97 1
29 Becerra, Christopher 9 Discovery HS 2:20.45 3
30 Daniels, Ronnie 11 Dacula 2:20.92 2
31 Daniell, Evan 10 North Gwinne 2:21.28 2
32 Wilson, Garrett 11 Mountain Vie 2:23.78 3
33 Bredy, Kishmael 10 Berkmar High 2:26.15 2
34 Martin, Mason 9 Greater Atla 2:29.53 2
35 Yohannes, Aron 9 Shiloh High 2:30.44 2
36 Tyrell, Josh 9 Central Gwin 2:30.60 2
37 Harris, Andy 10 Hebron Chris 2:31.65 1
Boys 3200 Meter Run Junior Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Manzoor, Zunair 11 Brookwood 9:52.97 1 10
2 Michael, David 11 Parkview Hig 10:03.52 1 8
3 O'Hara, Eric 11 Mill Creek H 10:08.60 1 6
4 Ridley, Thomas 10 Brookwood 10:10.40 1 5
5 Velazquez, Steven 11 Mill Creek H 10:11.71 1 4
6 Robertson, Daniel 11 Archer HS 10:16.12 1 3
7 Causey, Jared 9 Parkview Hig 10:20.25 1 2
8 Clark, Tyler 10 Collins Hill 10:21.16 1 1
9 Tucker, Bobby 11 Mountain Vie 10:21.80 1
10 Gunn, David 10 Grayson High 10:24.23 1
11 McNett, Gabe 10 Grayson High 10:33.29 1
12 Harkins, Tyler 11 Mountain Vie 10:36.50 1
13 McCormack, Brendan 9 North Gwinne 10:40.67 1
14 Bumgarner, Lucas 10 Archer HS 10:46.28 1
15 Cranston, Robert 9 Shiloh High 10:47.52 1
16 Reed, David 10 Greater Atla 10:48.33 1
17 Brito, Jose 11 Collins Hill 10:50.02 1
18 Faal, Ousman 11 Lanier HS 10:58.00 1
19 Gilbert, Jacob 10 Dacula 11:00.25 1
20 Arrowood, Matthew 10 Lanier HS 11:03.14 2
21 Fugel, Blake 8 Hebron Chris 11:03.48 1
22 Salgado, Christopher 10 Shiloh High 11:04.36 2
23 Stephan, Oliver 10 Peachtree Ri 11:06.28 2
24 Catter, Andres 10 Peachtree Ri 11:09.95 2
25 Baker, Hayden 9 Dacula 11:12.06 2
26 Lawrence, Andrew 10 North Gwinne 11:16.20 1
27 Quarles, Mathew 10 Meadowcreek 11:17.79 2
28 Davis, Michael 10 Central Gwin 11:18.79 2
29 Martinez, Marcelino 11 Duluth High 11:22.53 2
30 Bottomley, Jacob 9 Norcross Hig 11:22.79 2
31 Duffie, Joel 9 Providence C 11:30.18 2
32 Richard, Keith 10 South Gwinne 11:35.65 2
33 Muniz, Pablo 9 Discovery HS 11:35.99 2
34 Murueta, Alex 9 Norcross Hig 11:36.24 2
35 Sharif, Mohammed 11 Duluth High 11:49.74 2
36 Harris, Andy 10 Hebron Chris 12:00.82 2
37 Suhagia, Sarju 9 Discovery HS 12:03.13 2
38 Barriga, Benjamin 11 Meadowcreek 12:10.50 2
39 Kebede, Aven 11 Berkmar High 12:56.43 2
-- Flores, Guillermo 9 Central Gwin DQ 2 steps on curve
Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Mitchell, Christopher 10 Grayson High 16.35Q -1.2 3
2 Wooden, Tylor 9 Brookwood 16.36Q -0.4 2
3 Clements, Nick 10 Brookwood 16.71Q -1.3 1
4 Arthur, Emilio 11 Parkview Hig 16.92Q -0.4 2
5 Baity, Marcko 11 Lanier HS 17.34Q -1.2 3
6 Bryant, Devin 9 Buford High 17.78Q -1.3 1
7 Patterson, Jace 11 Parkview Hig 17.41q -1.2 3
8 Peagler, Correggio 10 Greater Atla 17.57q -0.4 2
9 Henry, Robert 10 Discovery HS 18.11 -1.2 3
10 McClain, Wilson 9 Peachtree Ri 18.64 -0.4 2
11 Probst, Avery 10 Hebron Chris 18.78 -0.4 2
12 Morrow, Ryver 10 Hebron Chris 19.03 -1.3 1
13 Kent, Morgen 11 Lanier HS 19.20 -1.3 1
14 Stinson, Trevor 9 Buford High 19.24 -1.2 3
15 Brooks, Zaheem 10 Discovery HS 20.45 -0.4 2
16 Sewell, Wilson 9 Archer HS 20.46 -1.3 1
17 Davis, Markland 9 North Gwinne 20.59 -1.2 3
18 Cameron, Maleik 9 Norcross Hig 21.67 -1.2 3
19 Tumillo, Scott 9 Mill Creek H 23.87 -0.4 2
Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Wooden, Tylor 9 Brookwood 42.24Q 4
2 Mitchell, Christopher 10 Grayson High 43.35Q 2
3 Baity, Marcko 11 Lanier HS 44.08Q 3 44.072
4 Clements, Nick 10 Brookwood 44.08Q 1 44.079
5 Hossack, Daniel 10 Grayson High 44.29q 2
6 Charles, Zachary 9 Lanier HS 44.59q 2
7 Bryant, Devin 9 Buford High 45.77q 4
8 Gordon, Michael 11 Parkview Hig 45.85q 3
9 Henry, Robert 10 Discovery HS 45.94 2
10 Patterson, Jace 11 Parkview Hig 46.33 3
11 Wyche, Tony 10 Greater Atla 46.74 4
12 Sanford, Jaydon 9 Peachtree Ri 46.82 1
13 McPherson, Chadwick 9 Shiloh High 47.08 1
14 Sheppard, Ben 9 Greater Atla 47.36 1
15 Probst, Avery 10 Hebron Chris 47.44 1
16 McClain, Wilson 9 Peachtree Ri 47.45 4
17 Brooks, Zaheem 10 Discovery HS 48.23 2
18 Stinson, Trevor 9 Buford High 48.66 3
19 Isomy, Gary 11 Norcross Hig 48.85 1
20 Burke, Sam 10 Hebron Chris 49.92 3 49.916
21 Cameron, Maleik 9 Norcross Hig 49.92 4 49.920
22 Zhou, Alex 10 Providence C 50.90 2
23 Sewell, Wilson 9 Archer HS 53.37 3
24 Miller, Marquell 9 Collins Hill 54.91 4
Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Buford High School 'A' 44.02Q 1
1) Singleton, Jammal 9 2) Turner, Christian 10
3) Grant, Anthony 10 4) Bryant, Devin 9
2 Grayson High School 'A' 45.09Q 4
1) Halyard, Jonathan 9 2) Mccormick, Tyler 10
3) Rivers, Jaylen 10 4) Roach, Jalen 9
3 Brookwood 'A' 45.12Q 2
1) Archie, Miles 11 2) Armstrong, Alex 11
3) Lowe, Jonovan 9 4) Wooden, Tylor 9
4 Lanier HS 'A' 45.18Q 3
1) Williams, Geovanni 10 2) Rouzan, Amari 11
3) Baity, Marcko 11 4) Montissol, Darius 10
5 Collins Hill High School 'A' 45.84Q 5
1) Blair, Brandon 11 2) Leverette, Uriah 10
3) Dodson, Amir 10 4) Thomas, Chris 10
6 Parkview High School 'A' 45.24q 2
1) Chavers, Matt 9 2) Washington, Malik 9
3) West, Demetrius 10 4) Gross, Jalen 11
7 South Gwinnett 'A' 45.60q 3
1) Kebe, Sidiki 9 2) Evans, Marcus 9
3) Dennard, Andre 9 4) Porter, Zachery 11
8 Greater Atlanta Christian 'A' 46.08q 5
1) Boglin, Alex 10 2) Durham, Caleb 9
3) Rowe-Anderson, Huey 10 4) Wyche, Tony 10
9 Norcross High School 'A' 46.23 1
1) Montgomery, Tyrese 11 2) Kyles, Jaekwon 10
3) Edmonds, Oj 9 4) Mathis, Rekevian 9
10 Brookwood 'B' 46.28 1
1) Dunn, Luis 11 2) O'Reilly, Kevin 11
3) Pena, Phiip 9 4) Perry, Ja'Leak 9
11 Archer HS 'B' 46.33 3
1) Denson, Daniel 10 2) Jarrett-Uzoma, Nathaniel 11
3) Coker, George 10 4) Harris, Sheldon 10
12 Dacula 'A' 46.43 2
1) Green, Raiden 10 2) Esson, Shamar 10
3) Jones, Christin 9 4) Jordan, Jahziah 11
13 Parkview High School 'B' 46.46 4
1) Frank, Nick 11 2) Leatham, Collin 11
3) Palmer, Zackery 11 4) Harvey, Brandon 10
14 South Gwinnett 'B' 46.50 2
1) Compton, Adrian 9 2) Cassignol, Jason 10
3) Shell, Devin 10 4) Turner, Isaac 10
15 Shiloh High School 'A' 46.57 3
1) Gentry, Derrick 9 2)
3) Lyle, Ezekiel 9 4) Howell, Justin 9
16 North Gwinnett 'A' 46.60 2
1) Goodson, Tyler 9 2) Jackson, Lance 9
3) Newsome, Quinton 9 4) Townsend, Steven 10
17 Peachtree Ridge High School 'A' 47.15 5
1) Burney, Caleb 10 2) Carr, Tirys 11
3) Hanson, Andrew 10 4) Sanford, Jaydon 9
18 Mill Creek High School 'B' 47.85 4
1) Cook, Dorien 9 2) Ogbuka, Uche 11
3) Brice, Alex 11 4) Baptiste, Kyle 9
19 Norcross High School 'B' 47.90 3
1) Richardson, Deon 10 2) Cochran, Randy 9
3) Henry, Jai'Ron 9 4) Wilder, Lameech 10
20 Discovery HS 'A' 47.99 5
1) McMillan, Timothy 10 2) Cummings, Ellis 9
3) Brooks, Zaheem 10 4) Kashoba, Michel 10
21 Hebron Christian 'A' 48.67 3
1) Barnes, Gage 9 2) Lewis, Chandler 10
3) Moyers, Michael 9 4) Probst, Avery 10
22 Duluth High School 'A' 48.78 1
1) Seabrook, Khiree 10 2) Brown, caleb 9
3) Jackson, Derek 9 4) Bankole, Mo 9
23 Dacula 'B' 49.57 1
1) Micah, Victor 10 2) Sanders, Walter 9
3) Reagan, Isaiah 10 4) Brown, Deontaye 9
-- Grayson High School 'B' DQ 5 3 out of lane
1) Glover, Justin 10 2) Hardee, Anwar 11
3) Jefferson, Jared 11 4) Jones, Zachary 10
-- Archer HS 'A' DQ 1 3 late exchange
1) McNair, Antonio 10 2) Robinson, Whitney 10
3) Norvell, Levron 10 4) Zimmerman, Preston 11
-- Lanier HS 'B' DQ 4 1 out of zone
1) Butler, Lance 9 2) Harper, Larry 9
3) Ricci, Adam 9 4) Allen, Michael 11
-- Meadowcreek HS 'A' DQ 2 1 out of zone
1) Bolanos, Ronaldo 9 2) Buick, Airon 11
3) Caldwell, Jeremiah 10 4) Edwardsen, Justin 9
-- Mill Creek High School 'A' DQ 1 1 out of lane
1) Roman, Dejuan 11 2) O'Neal, Austin 11
3) Jibunor, Okem 9 4) Johnson, Cameron 10
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Grayson High School 'A' 3:39.88Q 2
1) Glover, Justin 10 2) Hyatte, Uriah 9
3) Jones, Zachary 10 4) Levy, Colin 11
2 Buford High School 'A' 3:42.03Q 1
1) Polk, Vonte 9 2) Richardson, Bryson 10
3) Turner, Christian 10 4) Walton, Matt 10
3 Greater Atlanta Christian 'A' 3:42.88Q 5
1) Boglin, Alex 10 2) Fields, Will 11
3) Rowe-Anderson, Huey 10 4) Wyche, Tony 10
4 Mill Creek High School 'A' 3:43.57Q 3
1) Chambliss, Jordan 11 2) Price, Colby 11
3) Mancillas, Daniel 10 4) Valcin, Andre 10
5 Parkview High School 'A' 3:52.34Q 4
1) George, Tobias 11 2) Leatham, Collin 11
3) Palmer, Zackery 11 4) Gordon, Michael 11
6 Lanier HS 'A' 3:40.59q 2
1) Berrios, Brandon 11 2) Charles, Zachary 9
3) Montissol, Darius 10 4) Seibert, Joseph 10
7 Archer HS 'A' 3:42.29q 2
1) Norvell, Levron 10 2) Warner, Sterling 10
3) McNair, Antonio 10 4) Coker, George 10
8 Brookwood 'A' 3:43.71q 1
1) Armstrong, Alex 11 2) Dunn, Luis 11
3) Etiwe, Toju 10 4) Lowe, Jonovan 9
9 South Gwinnett 'B' 3:46.49 5
1) Evans, Marcus 9 2) Curtis, Cameron 10
3) Tate, Eddie 10 4) Young, Kane 10
10 Brookwood 'B' 3:48.72 2
1) Cung, Nathan 10 2) Ford, Wendell 10
3) Walker, Tyler 10 4) Roberts, Quinn 11
11 Collins Hill High School 'A' 3:48.90 1
1) Cunningham, Ronald 11 2) Dodson, Amir 10
3) Harrison, Josiah 9 4) Woods, TreShawn 10
12 Shiloh High School 'A' 3:49.11 5
1) Gentry, Derrick 9 2) Johnson, Juwaun 11
3) Lyle, Ezekiel 9 4) Yohannes, Aron 9
13 North Gwinnett 'A' 3:49.92 5
1) Bryant, Nick 9 2) Goodson, Tyler 9
3) Jackson, Lance 9 4) Newsome, Quinton 9
14 Lanier HS 'B' 3:52.12 3
1) Mignott, Shamar 10 2) Olocha, Quincy 10
3) Smith, Isaiah 9 4) Turner, Erick 10
15 Parkview High School 'B' 3:57.19 3
1) Arthur, Emilio 11 2) Chavers, Matt 9
3) 4) Patterson, Jace 11
16 Meadowcreek HS 'A' 3:58.65 5
1) Allah, Qadir 10 2) Bolanos, Ronaldo 9
3) Caldwell, Jeremiah 10 4) Linares, Jose 10
17 Peachtree Ridge High School 'A' 3:59.40 3
1) Burney, Caleb 10 2) Carr, Tirys 11
3) Hanson, Andrew 10 4) Sanford, Jaydon 9
18 Mill Creek High School 'B' 4:00.62 2
1) Baptiste, Kyle 9 2) Jibunor, Okem 9
3) Lubbess, Evan 10 4) West, Justin 10
19 Discovery HS 'A' 4:01.52 1
1) Cummings, Ellis 9 2) Becerra, Christopher 9
3) Kashoba, Michel 10 4) Brooks, Zaheem 10
20 North Gwinnett 'B' 4:01.96 3
1) Haller, Lucas 9 2) Hamblen, Addison 10
3) Powell, Daniel 9 4) Slusher, Ryan 11
21 Providence Christian Academy 'A' 4:08.28 1
1) Clarke, Sam 10 2) Lovelace, Wycliffe 11
3) Martin, Daniel 11 4) Zhou, Alex 10
22 Berkmar High School 'A' 4:11.55 2
1) Bredy, Kishmael 10 2) Bryant, Miles 9
3) Burt, Maceo 9 4) Mundo, David 11
23 Central Gwinnett 'A' 4:12.86 4
1) Henderson, Cameron 10 2) Mcgee, Nigel 9
3) Bada, Nick 11 4) A, Aaron 10
24 Duluth High School 'B' 4:14.77 3
1) Martinez, Marcelino 11 2) Park, Danny 10
3) Dillingham, Andrew 11 4) Sharif, Mohammed 11
25 Hebron Christian 'B' 4:19.21 4
1) Byrne, Peyton 11 2) Dyer, Matthew 10
3) Harris, Andy 10 4) Wilbanks, Luke 11
-- South Gwinnett 'A' DQ 3
1) Dennard, Andre 9 2) Woods, Jaden 9
3) Porter, Zachery 11 4) Bradley, Erran 9
-- Norcross High School 'A' DQ 4 illegal uniform
1) Michael, Brewington 11 2) Kyles, Jaekwon 10
3) Leggett, Abraham 11 4) Denson, Hassan 11
-- Duluth High School 'A' DQ 5 cut in to soon
1) Creedon, Connor 9 2) Carnazzo, Luke 10
3) Snyder, Avery 9 4) Seabrook, Khiree 10
Boys 4x800 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Archer HS 'A' 8:42.52 10
1) Blake, R'Shard 11 2) Wright, Derrian 11
3) Lipsey, Simeon 11 4) Bumgarner, Lucas 10
2 Brookwood 'A' 8:46.16 8
1) Desta, Samuel 11 2) Manzoor, Zunair 11
3) Ridley, Thomas 10 4) Tharakan, Matthew 10
3 Mill Creek High School 'A' 8:53.00 6
1) Chambliss, Jordan 11 2) Hilderhoff, Bryce 11
3) Lewis, Kevin 11 4) Price, Colby 11
4 Mill Creek High School 'B' 9:00.27 5
1) Burkett, Jack 11 2) Gubitoso, Brendan 10
3) Hall, Josh 10 4) Gunter, Matthew 10
5 Brookwood 'B' 9:04.48 4
1) Campbell, Drew 11 2) Edinger, William 10
3) Roberts, Zach 10 4) Weitzel, Jake 10
6 Lanier HS 'A' 9:09.92 3
1) Berrios, Brandon 11 2) Johnson, Jalin 10
3) Olocha, Quincy 10 4) Seibert, Joseph 10
7 Collins Hill High School 'A' 9:14.32 2
1) Ives, Nick 9 2) Lewis, Ezekiel 10
3) Moussignac, Andre 10 4) Rodriguez, Javier 10
8 North Gwinnett 'A' 9:18.64 1
1) Daniell, Evan 10 2) Lawrence, Andrew 10
3) McCormack, Brendan 9 4) Moss, Alex 11
9 Peachtree Ridge High School 'A' 9:20.73
1) Gummadi, Adi 11 2) Halliday, Nick 11
3) Gazzo, Vincent 11 4) Stephan, Oliver 10
10 Shiloh High School 'A' 9:24.50
1) Cranston, Robert 9 2) Johnson, Juwaun 11
3) Salgado, Christopher 10 4) Yohannes, Aron 9
11 Archer HS 'B' 9:28.77
1) Tatum, Jake 10 2) Johnston, Elijah 11
3) Kundin, Nicholas 9 4) Kasputis, Stephen 11
12 North Gwinnett 'B' 9:31.15
1) Biederman, Eric 11 2) Czerniak, Zach 11
3) McClimans, Jackson 9 4) Sheridan, Adam 10
13 Mountain View HS 'A' 9:32.99
1) Bass, Gavin 10 2) Bradley, Tommy 11
3) Wilson, Garrett 11 4) Garris, Jonah 11
14 Collins Hill High School 'B' 9:42.64
1) Aviega, Daniel 2) Fraser, Omar
3) Gregg, James 4) Sarozza, Dylan
15 Peachtree Ridge High School 'B' 9:47.11
1) Barry, Ryne 9 2) Johnson, Kiev 11
3) Emch, Tyler 9 4) Mock, Patrick 9
16 Discovery HS 'A' 9:48.66
1) Ghulam, Samir 11 2) Heredia, Jonathan 9
3) Muniz, Pablo 9 4) Becerra, Christopher 9
17 Norcross High School 'A' 9:51.58
1) Polinares-Leon, Adan 9 2) Murueta, Alex 9
3) Bottomley, Jacob 9 4) Andrews, Noah 11
18 Parkview High School 'A' 9:58.23
1) Brown, Jeremy 9 2) Tran, Aaron 9
3) Gooch, Zach 9 4) Chang, Ji Won 9
19 Discovery HS 'B' 10:16.77
1) Nguyen, Steven 9 2) Siffel, Adam 9
3) Ostorga, Luis 10 4) Khandokar, Saad 9
20 Parkview High School 'B' 10:30.74
1) Brown, David 9 2) FitzSimons, Pete 9
3) Francis, Michael 10 4) Wudtke, Jacob 10
Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Etiwe, Toju 10 Brookwood 5-10.00 10
2 Kyles, Jaekwon 10 Norcross Hig 5-08.00 8
3 Mitchell, Christopher 10 Grayson High J5-08.00 6
4 Coleman, Arionne 11 Brookwood 5-06.00 4.50
4 Probst, Avery 10 Hebron Chris 5-06.00 4.50
Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lipsey, Simeon 11 Archer HS 12-00.00 10
2 Horton, Le'Kee 10 Archer HS 11-00.00 8
3 Hauch, Brian 9 Parkview Hig 10-06.00 6
4 Morrow, Ryver 10 Hebron Chris 9-06.00 5
5 Cormier, Dawson 10 Mill Creek H J9-06.00 4
6 Shield, Andrew 11 Mill Creek H 9-00.00 3
7 Burt, Maceo 9 Berkmar High J9-00.00 1.50
7 Keller, Adam 10 Mountain Vie J9-00.00 1.50
9 Davis, Mckinley 10 Brookwood 8-06.00
10 Blount, Bracken 11 Collins Hill 8-00.00
10 Bartlett, Jared 9 Collins Hill 8-00.00
-- Stephan, Oliver 10 Peachtree Ri NH
-- Camden, Issac 10 Parkview Hig NH
-- Bowler, Connor 10 Brookwood NH
-- Latimer, Andrew 10 Berkmar High NH
-- Keadle, Tucker 9 Hebron Chris NH
-- Eberhart, Ben 11 Greater Atla NH
Boys Long Jump Junior Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Rowe-Anderson, Huey 10 Greater Atla 20-02.75 NWI 10
2 Turner, Jaidon 10 Brookwood 20-02.00 NWI 8
3 Riley, Marc 11 Collins Hill 18-11.00 NWI 6
4 Montissol, Darius 10 Lanier HS 18-03.25 NWI 5
5 Goodson, Tyler 9 North Gwinne 17-07.00 NWI 4
6 Green, Raiden 10 Dacula 17-05.75 NWI 3
7 Kashoba, Michel 10 Discovery HS 17-05.00 NWI 2
8 Lewis, Chandler 10 Hebron Chris 17-02.75 NWI 1
9 Charles, Zachary 9 Lanier HS 17-01.75 NWI
10 Jones, Zachary 10 Grayson High 17-01.25 NWI
11 Denson, Daniel 10 Archer HS 17-00.75 NWI
12 Johnson, Cameron 10 Mill Creek H 16-11.00 NWI
12 Boyd, Shlomo 9 Norcross Hig 16-11.00 NWI
14 Rosenbaum, Deandre 10 Mountain Vie 16-10.75 NWI
15 McPherson, Chadwick 9 Shiloh High 16-10.25 NWI
16 Compton, Adrian 9 South Gwinne 16-09.25 NWI
17 Gentry, Derrick 9 Shiloh High 16-08.25 NWI
18 Lubbess, Evan 10 Mill Creek H 16-08.00 NWI
19 Bradley, Erran 9 South Gwinne 16-05.75 NWI
20 Clarke, Sam 10 Providence C 16-02.50 NWI
21 Rorke, Jacob 10 Hebron Chris 16-00.75 NWI
22 Conway, Trace 11 Mountain Vie 16-00.25 NWI
23 Willis, Treshun 9 Grayson High 15-10.50 NWI
24 Highfield, Andrew 10 North Gwinne 15-09.75 NWI
24 Key, Terrence 9 Buford High 15-09.75 NWI
26 Oatis, Caleb 11 Parkview Hig 15-09.50 NWI
27 Caldwell, Jeremiah 10 Meadowcreek 15-08.75 NWI
28 Sanford, Jaydon 9 Peachtree Ri 15-07.00 NWI
29 Robinson, Tymel 9 Discovery HS 11-07.50 NWI
Boys Triple Jump Junior Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Turner, Jaidon 10 Brookwood 41-05.00 NWI 10
2 Rivers, Jaylen 10 Grayson High 39-06.00 NWI 8
3 Oatis, Caleb 11 Parkview Hig 38-08.00 NWI 6
4 Patterson, Koran 10 Berkmar High 38-03.00 NWI 5
5 Etiwe, Toju 10 Brookwood 38-00.50 NWI 4
6 Boyd, Shlomo 9 Norcross Hig 38-00.25 NWI 3
7 Green, Raiden 10 Dacula 37-07.00 NWI 2
8 Valrie, Jalyn 10 Archer HS 37-03.00 NWI 1
9 Curtis, Cameron 10 South Gwinne 37-00.25 NWI
10 Moore, Jordan 10 Lanier HS 36-09.00 NWI
10 Evans, Marcus 9 South Gwinne 36-09.00 NWI
12 Gump, Joey 10 Mill Creek H 36-04.00 NWI
13 Punzi, Dominic 10 Parkview Hig 35-00.50 NWI
14 Hurtado, Jacob 11 Archer HS 34-11.00 NWI
15 Randrup, Josh 11 Providence C 34-07.00 NWI
15 Charles, Zachary 9 Lanier HS 34-07.00 NWI
17 Truong, Thomas 11 Providence C 34-02.25 NWI
17 Thornhill, Maceo 9 Grayson High 34-02.25 NWI
19 Morrow, Ryver 10 Hebron Chris 34-01.50 NWI
20 Brice, Alex 11 Mill Creek H 33-01.00 NWI
21 Gentry, Derrick 9 Shiloh High 33-00.50 NWI
22 Henry, Robert 10 Discovery HS 32-10.00 NWI
23 Rowe, Michael 10 Dacula 30-11.00 NWI
Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jones-Gates, Camron 10 Parkview Hig 41-06.00 10
2 Green, Draven 11 Mill Creek H 39-10.50 8
3 King, James 9 Meadowcreek 39-05.50 6
4 Moon, Khalil 10 Berkmar High 39-00.00 5
5 Klima, Walter 10 Archer HS 37-08.50 4
6 Hood, Chandler 11 North Gwinne 37-05.00 3
7 Johnson, Dhenele 'dj' 11 Archer HS 37-00.00 2
8 Akuffo, Michael 10 Brookwood 36-10.50 1
9 Morris, Wanya 9 Grayson High 36-06.00
10 Winskie, Jake 9 Brookwood 36-03.00
11 Rasoli, Melad 10 Mountain Vie 36-02.50
12 Dennard, Andre 9 South Gwinne 36-02.00
13 Clark, Jakai 9 Grayson High 35-09.50
14 scott, colin 10 Hebron Chris 34-08.50
15 Brand, Andrew 10 Collins Hill 34-01.00
16 Jones, Hunter 9 Dacula 33-11.50
17 Johnson, Malik 10 Lanier HS 33-07.50
18 Klemm, Joseph 9 Mill Creek H 33-05.50
19 Fuentes, Yerly 11 Mountain Vie 33-02.50
20 West, Garrett 9 Parkview Hig 32-05.00
21 Fisher, Chris 11 Hebron Chris 32-00.50
22 Agbenaza, Onassis 10 Berkmar High 31-11.50
23 Wright, Joshua 10 Providence C 31-09.00
24 Collado, Fernando 9 North Gwinne 31-08.50
25 Igali, Paul 10 South Gwinne 31-03.50
26 Meite, Blamassi 9 Discovery HS 30-02.00
27 Debose, A.J. 10 Collins Hill 29-10.00
28 Huth, Daniel 9 Dacula 29-05.00
29 Page, Terrence 9 Shiloh High 28-09.00
30 Anderson, Hudson 9 Shiloh High 27-07.50
31 Gaddy, Jordan 11 Duluth High 26-04.50
32 Bamba, Brian 11 Discovery HS 26-02.00
33 McLeod, Chase 10 Lanier HS 23-08.00
Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Chidi-Maha, Theodore 11 Greater Atla 127-05 10
2 Brand, Andrew 10 Collins Hill 117-05 8
3 Klima, Walter 10 Archer HS 114-08 6
4 Franklin, Christian 10 Archer HS 113-03 5
5 Akuffo, Michael 10 Brookwood 112-09 4
6 Green, Draven 11 Mill Creek H 111-05 3
7 Allen, Michael 11 Lanier HS 110-11 2
8 Jones-Gates, Camron 10 Parkview Hig 108-03 1
9 Moon, Khalil 10 Berkmar High 105-03
10 Martin, Kyle 10 Mill Creek H 105-00
11 Lyons, John 11 Providence C 101-04
12 Levy, Chida 10 Grayson High 100-09
13 Clark, Jakai 9 Grayson High 98-02
14 Fisher, Chris 11 Hebron Chris 96-11
15 Igali, Paul 10 South Gwinne 95-08
16 Whitley, Chancey 11 Parkview Hig 94-07
17 Meite, Blamassi 9 Discovery HS 94-01
18 Agbenaza, Onassis 10 Berkmar High 93-03
19 Ortiz, Manuel 11 Collins Hill 92-09
20 Haynes, Mark 10 Meadowcreek 92-01
21 Dennard, Andre 9 South Gwinne 89-04
22 Morris, Alel North Gwinne 87-05
23 Winskie, Jake 9 Brookwood 86-10
24 Duncan, Jesse 10 Buford High 82-00
25 scott, colin 10 Hebron Chris 80-04
26 Collado, Fernando 9 North Gwinne 79-10
27 Bamba, Brian 11 Discovery HS 79-04
28 Lopez, Marco 9 Buford High 79-00
29 Rasoli, Melad 10 Mountain Vie 78-10
30 Jones, Hunter 9 Dacula 78-09
30 Mymudes, Connor 10 Providence C 78-09
32 Lyle, Ezekiel 9 Shiloh High 75-01
33 Huth, Daniel 9 Dacula 74-11
34 Page, Terrence 9 Shiloh High 74-06
35 Johnson, Malik 10 Lanier HS 63-11
Boys 100 Meter Dash Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Virgil, Jalen 12 Mountain Vie 10.72Q -0.7 1
2 Newell, Terry 11 Brookwood 10.83Q 0.6 2
3 Smith, Terrell 10 South Gwinne 10.87Q -1.4 4
4 Cummings, Elliott 11 Central Gwin 10.96Q -1.4 5
5 Frazier, Trevious 12 Grayson High 11.06Q -0.1 3
6 Tracey, Max 11 Norcross Hig 11.00q 0.6 2
7 Abdul, Ismail 11 Grayson High 11.02q -1.4 5
8 Rogers, Kyree 12 Meadowcreek 11.14q -0.1 3
9 Stephens, Jalen 10 Discovery HS 11.22 -0.7 1
10 Malloy, Christian 10 South Gwinne 11.24 0.6 2
11 Jones, Tamir 11 Norcross Hig 11.26 -0.1 3
12 Lovelace, Ryan 11 North Gwinne 11.40 0.6 2
13 Irvin, Josh 11 Greater Atla 11.41 -0.1 3 11.406
14 Dozier, Isaiah 12 Lanier HS 11.41 0.6 2 11.410
15 Wayne, Rodney 10 Archer HS 11.43 -0.1 3
16 Gipson, Victor 11 Hebron Chris 11.44 0.6 2
17 Boursiquot, Pierre 11 Archer HS 11.50 -0.7 1
18 Dunkley, Cavan 12 Brookwood 11.55 -1.4 4
19 Smith, Demarius 11 Parkview Hig 11.59 -1.4 5
20 Joseph, Jayson 11 Mill Creek H 11.60 -1.4 5
21 Shaw, Jasir 11 Shiloh High 11.66 0.6 2
22 Trammell, Roosevelt 10 Providence C 11.68 -1.4 4
23 Grier, Donovan 11 Shiloh High 11.73 -0.7 1 11.721
24 Morgan, Tyson 11 Mill Creek H 11.73 -0.7 1 11.725
25 Lewis, Jeremy 12 Collins Hill 11.75 -1.4 5
26 Hokayem, David 12 Providence C 11.76 -0.1 3
27 Nuckles, Ricci 12 North Gwinne 11.78 -1.4 4
28 Price, De'Andre 10 Dacula 11.83 -1.4 5
29 Williams, Jeremy 11 Mountain Vie 11.91 -1.4 4
30 Benson, Chris 11 Central Gwin 11.92 -0.7 1
31 Williams, Chauncey 10 Meadowcreek 11.96 0.6 2
32 Jappah, Elisha 12 Collins Hill 11.99 -0.1 3
33 Isler, Chase 11 Dacula 12.00 -0.7 1
34 West, Dominique 11 Duluth High 12.23 -1.4 4
35 Jonassaint, Eathan 10 Duluth High 12.24 -1.4 5
36 Wallo, Andrew 10 Hebron Chris 12.28 -0.1 3
37 Mitchell, Jason 10 Discovery HS 12.34 -1.4 4
38 Bacote, ChaQuan 12 Berkmar High 12.41 -1.4 5
Boys 200 Meter Dash Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
1 Harris, Amir 11 Parkview Hig 21.91Q -1.3 3
2 Long, Justin 10 Parkview Hig 22.04Q -0.6 4
3 Cummings, Elliott 11 Central Gwin 22.05Q -1.0 5
4 Smith, Terrell 10 South Gwinne 22.13Q -1.3 6
5 Frazier, Trevious 12 Grayson High 22.21Q -1.5 1
6 Virgil, Jalen 12 Mountain Vie 22.34Q -1.0 2
7 Douglas, Cameron 12 Grayson High 22.37q -1.3 6
8 Anderson, Kj 11 Buford High 22.45q -1.3 3
9 Tracey, Max 11 Norcross Hig 22.61 -1.0 2
10 Hayes, Jared 11 Mill Creek H 22.77 -0.6 4
11 Thompson, Khmari 10 Archer HS 22.95 -1.0 5
12 Buckley, Horace 12 North Gwinne 23.00 -1.0 2
13 Stephens, Jalen 10 Discovery HS 23.08 -0.6 4
14 McQueen, Howard 11 Mill Creek H 23.20 -1.3 6
15 Trammell, Roosevelt 10 Providence C 23.24 -1.3 6
16 Whitehead, Christian 11 Shiloh High 23.30 -1.5 1
17 Dozier, Isaiah 12 Lanier HS 23.38 -1.3 3
18 Demeritte, Brandon 12 Brookwood 23.42 -1.0 2
19 Wayne, Rodney 10 Archer HS 23.45 -1.3 3
20 Irvin, Josh 11 Greater Atla 23.59 -0.6 4
21 Jones, Tamir 11 Norcross Hig 23.62 -1.0 5 23.613
21 Perry, Stedman 12 Peachtree Ri 23.62 -1.0 5 23.613
23 Fenn, Josh 12 South Gwinne 23.67 -1.0 5
24 Gipson, Victor 11 Hebron Chris 23.69 -1.3 6
25 Williams, Jeremy 11 Mountain Vie 23.80 -1.3 3
26 Price, De'Andre 10 Dacula 24.17 -1.3 3
27 Jones, Ryan 11 Collins Hill 24.26 -1.0 2
28 Isler, Chase 11 Dacula 24.31 -0.6 4
29 Shaw, Jasir 11 Shiloh High 24.33 -0.6 4
30 Carter, Caleb 12 Providence C 24.48 -1.5 1
31 Partlow, Nicholas 11 Central Gwin 24.62 -1.0 2
32 Lewis, Jeremy 12 Collins Hill 24.67 -1.5 1
33 Johnson, Kobe 9 Discovery HS 24.78 -1.0 2
34 Jonassaint, Eathan 10 Duluth High 25.32 -1.5 1
35 West, Dominique 11 Duluth High 25.46 -1.0 5
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Harris, Amir 11 Parkview Hig 49.46Q 4
2 Long, Justin 10 Parkview Hig 49.85Q 1
3 Whitehead, Christian 11 Shiloh High 50.41Q 2
4 McDuffie, Julian 11 Shiloh High 50.84Q 5
5 Thompson, Khmari 10 Archer HS 51.34Q 3
6 Hayes, Jared 11 Mill Creek H 50.68q 2
7 Jones, Ryan 11 Collins Hill 50.90q 5
8 Price, Cameron 10 Mill Creek H 51.19q 4
9 Vinson, Chris 11 South Gwinne 51.42 4
10 Crawford, Cy 10 Norcross Hig 51.57 5
11 Anderson, Kj 11 Buford High 51.63 3
12 Douglas, Cameron 12 Grayson High 51.71 1
13 Buckley, Horace 12 North Gwinne 52.28 3
14 Jones, Jared 9 Brookwood 52.48 5
15 Hill, Greg 10 South Gwinne 52.51 1
16 Perry, Stedman 12 Peachtree Ri 52.64 1
17 Broach, Dayvion 12 Grayson High 52.71 4
18 Orocio, Rey 12 Berkmar High 52.92 2
19 Wallace, Desmone 12 Discovery HS 53.10 2
20 Morez, Tyler 11 Brookwood 53.18 3
21 Cress, Demetrius 12 Lanier HS 53.36 2
22 Bishop, Montel 10 Central Gwin 53.69 4
23 Morris, Antoine 12 Dacula 53.87 2
24 Nassel, David 11 Dacula 53.91 4
25 Ogene, Brandon 12 North Gwinne 54.57 1
26 Wesley, Tashaan 12 South Gwinne 54.94 5
27 Stapleton, Josh 10 Peachtree Ri 54.96 2
28 Barnes, Dachaun 12 Meadowcreek 55.64 1
29 McDade, Matt 12 Collins Hill 56.29 1
30 Alex, Bikeev 12 Norcross Hig 56.65 2
31 Scales, Patrick 10 Mountain Vie 56.80 4
32 Buchanan, Masyn 12 Lanier HS 58.71 3
33 Nnaife, Emmanuel 11 Central Gwin 59.05 5
34 Allen, Troy 10 Hebron Chris 1:01.96 5
Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Barber, Tyler 12 Mountain Vie 1:58.49Q 1
2 Ward, DaMonte' 12 Archer HS 1:59.02Q 2
3 Smith, Jordan 11 Central Gwin 2:00.24Q 4
4 Tugman, Pierre 12 Mountain Vie 2:00.72Q 3
5 Jordan, Jamon 11 Dacula 2:00.09q 1
6 Bullock, Jordan 11 Brookwood 2:00.34q 4
7 Moore, Delaney 11 Mill Creek H 2:01.00q 2
8 Smith, Andrew 12 Collins Hill 2:02.02q 3
9 Hailu, Henok 11 Parkview Hig 2:02.16q 3
10 Brown, Austin 11 North Gwinne 2:03.50q 4
11 Devore, Emmanuel 10 Grayson High 2:03.55 4
12 Lightner, Jeremy 11 Parkview Hig 2:03.85 4
13 Battles, Sean 12 Mill Creek H 2:04.52 1
14 Haggard, Alex 10 Peachtree Ri 2:05.04 2
15 Brickey, Kai 10 Collins Hill 2:05.11 1
16 Sylve, Justin 12 Shiloh High 2:05.84 1
17 Cown, Keaton 11 Archer HS 2:05.88 4
18 Cook, Ben 12 Brookwood 2:06.03 2
19 Binchamo, Iyasu 11 Grayson High 2:06.30 2
20 Rookis, Chandler 12 Dacula 2:06.31 2
21 Copeland, Tahj 11 South Gwinne 2:06.90 1
22 Mendoza, Andone 12 Buford High 2:07.16 3
23 Kitts, Vertron 11 Meadowcreek 2:07.57 1
24 Berry, Elijah 9 Shiloh High 2:08.00 3
25 Longobardi, Brian 12 Peachtree Ri 2:08.21 4
26 Hampton, Cameron 12 North Gwinne 2:08.56 3
27 Potra, Brandon 9 Hebron Chris 2:08.70 1
28 Hall, Caleb 11 Providence C 2:09.34 3
29 Burley, Matthew 11 Berkmar High 2:10.06 2
30 Reyes, Benjamin 9 Discovery HS 2:10.37 4
31 Maltusch, Kevin 11 Norcross Hig 2:10.43 2
32 Reilly, Jackson 11 Norcross Hig 2:13.08 1
33 Watters, Nidhal 12 Meadowcreek 2:15.72 4
34 Legg, Taylor 12 Providence C 2:18.61 4
35 Abdul-Wahed, Ayman 10 Berkmar High 2:20.09 3
36 Vinson, Chris 11 South Gwinne 2:21.00 3
37 Engstrom, Brandon 10 Hebron Chris 2:22.01 2
38 Cosby, Carlos 12 Discovery HS 2:23.71 3
39 Boose, Joshua 12 Central Gwin 2:29.60 1
Boys 1600 Meter Run Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Israel, Zach 12 Brookwood 4:22.12 2 10
2 Barber, Tyler 12 Mountain Vie 4:25.17 2 8
3 Costa, Sam 12 Mill Creek H 4:26.44 2 6
4 Bradley, Jack 12 Peachtree Ri 4:26.56 2 5
5 Bullock, Jordan 11 Brookwood 4:27.25 2 4
6 Cragin, James 10 Archer HS 4:28.08 2 3
7 Ward, DaMonte' 12 Archer HS 4:28.42 2 2
8 Reichard, Nate 12 Peachtree Ri 4:28.73 2 1
9 Corsello, Christian 10 Parkview Hig 4:29.41 2
10 Stein, Mark 12 Hebron Chris 4:33.24 2
11 Avalos, Axel 10 Central Gwin 4:33.63 2
12 Hollis, Noah 12 Mill Creek H 4:34.51 2
13 Brickey, Kai 10 Collins Hill 4:36.71 2
14 Buff, Tom 12 Parkview Hig 4:39.03 2
15 Mendoza, Andone 12 Buford High 4:39.69 2
16 Devore, Emmanuel 10 Grayson High 4:39.91 2
17 Rizzo, Merrick 11 Collins Hill 4:39.98 2
18 Mohammed, Mohammed 12 Grayson High 4:41.44 1
19 Bousquet, Joyner 12 North Gwinne 4:41.93 2
20 Reilly, Jackson 11 Norcross Hig 4:42.64 1
21 Parker, William 11 South Gwinne 4:43.30 1
22 Leimkuehler, Benjamin 12 North Gwinne 4:43.87 2
23 Sylve, Justin 12 Shiloh High 4:44.91 2
24 Jenkins, Nathan 12 Mountain Vie 4:49.19 1
25 Jimenez, Armando 12 Duluth High 4:51.02 1
26 Kitts, Vertron 11 Meadowcreek 4:51.57 1
27 Medley, Alex 10 Dacula 4:52.89 1
28 Stark, Ryan 11 Norcross Hig 5:00.29 1
29 Cacique, Jesus 11 Discovery HS 5:00.52 1
30 Fabiano, Michael 9 Hebron Chris 5:01.38 1
31 Clough, Sammy 12 Providence C 5:02.08 1
32 Manmektew, Samson 11 Meadowcreek 5:02.17 1
33 Scoggins, Chandler 11 Providence C 5:02.27 1
34 Llanes, David 11 Berkmar High 5:04.57 1
35 Hill, Matthew 12 Shiloh High 5:21.57 1
36 Shasteen, James 12 Lanier HS 5:52.53 1
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Dennard, Antuane 11 South Gwinne 14.86Q -1.1 2
2 Scott, Myles 12 Brookwood 15.19Q -1.3 1
3 Murray, Chase 10 Shiloh High 15.86Q -1.3 3
4 Martin-Rogers, Julian 10 Mill Creek H 15.82q -1.1 2
5 Harrison, Thomas 10 Collins Hill 15.88q -1.1 2
6 Carr, Zahir 12 Grayson High 15.94q -1.3 1
7 Christian, Nasir 10 North Gwinne 16.21q -1.3 3
8 Okebalama, Chidi 10 Archer HS 16.39q -1.3 1
9 Harris, Tijaah 11 Berkmar High 16.64 -1.3 3
10 Musey, Matthew 10 Parkview Hig 16.72 -1.1 2
11 Knight, Dhamier 11 Norcross Hig 16.96 -1.3 3
12 Searcy, Keith 12 Discovery HS 17.47 -1.1 2
13 Watkins, Kingston 10 Shiloh High 17.51 -1.3 1
14 Staples, Ahmad 12 Discovery HS 18.23 -1.3 1
15 Boyd, Azeyah 11 Norcross Hig 18.33 -1.3 1
16 Latimore, Parker 12 Parkview Hig 18.35 -1.1 2
17 Tricic, Kenan 11 Mill Creek H 18.88 -1.3 3
-- Carter, Malachi 10 Mountain Vie DQ -1.3 1 false start
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Scott, Myles 12 Brookwood 40.23Q 1
2 Murray, Chase 10 Shiloh High 41.06Q 3
3 Dennard, Antuane 11 South Gwinne 41.14Q 2
4 Tugman, Pierre 12 Mountain Vie 41.22Q 4
5 Okebalama, Chidi 10 Archer HS 41.78q 1
6 Watkins, Kingston 10 Shiloh High 42.53q 4
7 Borders, Jared 12 Duluth High 42.86q 3
8 Harris, Tijaah 11 Berkmar High 42.90q 3
9 Christian, Nasir 10 North Gwinne 42.94 2
10 Morris, Antoine 12 Dacula 43.16 4
11 Boyd, Azeyah 11 Norcross Hig 44.22 2
12 Knight, Dhamier 11 Norcross Hig 44.63 1
13 Martin-Rogers, Julian 10 Mill Creek H 44.67 1
14 Shockley, Jerry 12 Mill Creek H 45.44 4
15 Buchanan, Masyn 12 Lanier HS 45.52 4
16 Latimore, Parker 12 Parkview Hig 45.63 2
17 Jenerette, Jaquan 11 Meadowcreek 45.66 3
18 Jappah, Elisha 12 Collins Hill 45.83 2
19 Musey, Matthew 10 Parkview Hig 46.14 1
20 Pardieu, Elizer 12 Discovery HS 46.18 4
21 Dunovant, Noah 12 Discovery HS 46.24 1
22 Stewart, John 11 Hebron Chris 47.16 3
23 Bishop, Montel 10 Central Gwin 47.84 4
24 Mitchell, Lane 12 Providence C 48.23 1
25 Kennedy, Larenz 12 Archer HS 48.85 3
26 Harrison, Brendan 10 Hebron Chris 49.84 4
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Brookwood 'A' 42.51Q 3
1) Morez, Tyler 11 2) Ivory, Tyrese 12
3) Brown, Jesse 12 4) Newell, Terry 11
2 Parkview High School 'A' 42.58Q 4
1) Harris, Amir 11 2) Long, Justin 10
3) Shuford, Anthony 11 4) Smith, Demarius 11
3 Grayson High School 'A' 42.69Q 2
1) Abdul, Ismail 11 2) Abisoye, Adesola 12
3) Carr, Zahir 12 4) Douglas, Cameron 12
4 Grayson High School 'B' 42.92Q 1
1) Broach, Dayvion 12 2) Frazier, Trevious 12
3) Lane, Ja'quavius 10 4) Thames, Quintin 11
5 Buford High School 'A' 42.74q 3
1) Craige, Dale 11 2) Blackwell, Josh 11
3) Anderson, Kj 11 4) Gantt, Xavier 11
6 North Gwinnett 'A' 43.72q 3
1) Buckley, Horace 12 2) Burrell, Warren 9
3) Lovelace, Ryan 11 4) Newsome, Darius 10
7 Shiloh High School 'A' 43.93q 1
1) McDuffie, Julian 11 2) Shaw, Jasir 11
3) Whitehead, Christian 11 4) Murray, Chase 10
8 Meadowcreek HS 'A' 43.95q 1
1) Newborn, Terrence 12 2) Thompson, William 10
3) Barnes, Dachaun 12 4) Rogers, Kyree 12
9 South Gwinnett 'B' 44.57 2
1) Fenn, Josh 12 2) Wesley, Tashaan 12
3) Pedro, Elijah 10 4) Heyward, Bruce 12
10 Mill Creek High School 'A' 44.65 2
1) Morgan, Tyson 11 2) Price, Cameron 10
3) Richburg, Braxton 12 4) McQueen, Howard 11
11 Archer HS 'B' 44.80 3
1) Vinson, Christian 10 2) Pierce, Daquan 12
3) Fenelus, Jonash 11 4) Palmer, Taiyon 9
12 Dacula 'A' 44.92 2
1) Rainey, Kenny 12 2) Miezan, Ben 12
3) Isler, Chase 11 4) Price, De'Andre 10
13 Discovery HS 'A' 45.30 4 45.295
1) Searcy, Keith 12 2) Johnson, Kobe 9
3) Mitchell, Jason 10 4) Stephens, Jalen 10
14 Brookwood 'B' 45.30 4 45.300
1) Demeritte, Brandon 12 2) Dunkley, Cavan 12
3) Etiwe, Eyetan 12 4) Hayden, Semaj 12
15 Dacula 'B' 45.70 1
1) Nassel, David 11 2) Kieth, Caleb 10
3) Burrell, Michael 10 4) Pickens, Vakarry 12
16 Central Gwinnett 'B' 46.00 1
1) Benson, Chris 11 2) Partlow, Nicholas 11
3) Jones, Jairus 11 4) Henderson, Ira 10
17 Providence Christian Academy 'A' 46.02 2
1) Carter, Caleb 12 2) Castille, Bryce 11
3) Hokayem, David 12 4) Trammell, Roosevelt 10
18 North Gwinnett 'B' 46.66 1
1) Christian, Nasir 10 2) Haller, Matthew 11
3) Hancock, Kj 12 4) Ogene, Brandon 12
19 Mill Creek High School 'B' 46.69 3
1) Williams-Mitchell, Nygee 12 2) Kindred, Dennis 11
3) McKinnon, Derentez 12 4) Taylor, Justin 12
20 Meadowcreek HS 'B' 54.31 4
1) Williams, Chauncey 10 2) Jenerette, Jaquan 11
3) Nesmith, Devin 4) Jones, Anthony 12
-- Collins Hill High School 'A' DNF 4
1) Aviles, Ronald 12 2) Jappah, Elisha 12
3) Jones, Ryan 11 4) Lewis, Jeremy 12
-- South Gwinnett 'A' DQ 4 3 early exchange
1) Malloy, Christian 10 2) Dennard, Antuane 11
3) Hill, Greg 10 4) Smith, Terrell 10
-- Berkmar High School 'A' DQ 2 2 out of zone
1) Bacote, ChaQuan 12 2) Burley, Matthew 11
3) Edwards, Robert 12 4) Harris, Tijaah 11
-- Norcross High School 'A' DQ 3 3 out of zone
1) Burrell, Jacobe 11 2) Tracey, Max 11
3) Johnson, Christian 11 4) Jones, Tamir 11
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Mountain View HS 'A' 3:26.69Q 4
1) Barber, Tyler 12 2) Garris, Jonah 11
3) Hayes, Nick 12 4) Tugman, Pierre 12
2 Mill Creek High School 'A' 3:26.93Q 3
1) Richburg, Braxton 12 2) McQueen, Howard 11
3) Hayes, Jared 11 4) Price, Cameron 10
3 Brookwood 'A' 3:27.23Q 2
1) Newell, Terry 11 2) Bullock, Jordan 11
3) Scott, Myles 12 4) Bloodworth, Samuel 11
4 Parkview High School 'A' 3:29.15Q 1
1) Harris, Amir 11 2) Long, Justin 10
3) Musey, Matthew 10 4) Shuford, Anthony 11
5 Archer HS 'A' 3:27.25q 3
1) Shaffer, Jayce 11 2) Wayne, Rodney 10
3) Thompson, Khmari 10 4) Ward, DaMonte' 12
6 Grayson High School 'A' 3:27.73q 4
1) Abdul, Ismail 11 2) Abisoye, Adesola 12
3) Broach, Dayvion 12 4) Douglas, Cameron 12
7 Shiloh High School 'A' 3:28.58q 2
1) Berry, Elijah 9 2) McDuffie, Julian 11
3) Watkins, Kingston 10 4) Whitehead, Christian 11
8 Shiloh High School 'B' 3:35.13q 1
1) Athias, DeAndre 10 2)
3) Murray, Chase 10 4) Reese, Tyler 12
9 North Gwinnett 'A' 3:36.32 3
1) Buckley, Horace 12 2) Burrell, Warren 9
3) Ogene, Brandon 12 4) Brown, Austin 11
10 Collins Hill High School 'A' 3:36.70 1
1) Aviles, Ronald 12 2) Jappah, Elisha 12
3) Jones, Ryan 11 4) McDade, Matt 12
11 Berkmar High School 'A' 3:36.96 2
1) Bacote, ChaQuan 12 2) Edwards, Robert 12
3) Burley, Matthew 11 4) Harris, Tijaah 11
12 South Gwinnett 'B' 3:37.42 1
1) Pedro, Elijah 10 2) Heyward, Bruce 12
3) Hopkins, Emmanuel 11 4) Evans, Bradford 12
13 Peachtree Ridge High School 'A' 3:37.47 2
1) Adams, Colby 12 2) Haggard, Alex 10
3) Longobardi, Brian 12 4) Perry, Stedman 12
14 Parkview High School 'B' 3:39.85 2
1) Latimore, Parker 12 2) Stidham, Zack 12
3) Titus, Jibin 12 4) Yue, Jerry 12
15 Providence Christian Academy 'A' 3:40.79 4
1) Adams, Kendall 11 2) Carter, Caleb 12
3) Castille, Bryce 11 4) Hall, Caleb 11
16 Mill Creek High School 'B' 3:50.30 4
1) Joseph, Jayson 11 2) Shockley, Jerry 12
3) Taylor, Justin 12 4) Martin-Rogers, Julian 10
17 Norcross High School 'B' 3:50.55 1
1) Widener, Jakobi 11 2) Bryce, Isaiah 11
3) Thomas, Gregory 12 4) Russell, Melivn 12
18 Discovery HS 'A' 3:55.47 2
1) Wallace, Desmone 12 2) Reyes, Benjamin 9
3) Oluwasakin, Israel 12 4) Stephens, Jalen 10
-- Norcross High School 'A' DQ 3 unacceptable conduct
1) Hoque, Abrar 11 2) Mays, Malik 10
3) Alex, Bikeev 12 4) Crawford, Cy 10
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Archer HS 'A' 8:13.97 10
1) Cown, Keaton 11 2) Cragin, James 10
3) Klima, John 10 4) Ward, DaMonte' 12
2 North Gwinnett 'A' 8:22.75 8
1) Bousquet, Joyner 12 2) Leimkuehler, Benjamin 12
3) Brown, Austin 11 4) Hampton, Cameron 12
3 Brookwood 'A' 8:30.63 6
1) Cook, Ben 12 2) Gomez, Timo 12
3) Nebiker, Karsten 12 4) Smith, Patrick 11
4 Peachtree Ridge High School 'A' 8:32.56 5
1) Green, Kyle 12 2) Haggard, Alex 10
3) Adams, Colby 12 4) Gummadi, Teja 12
5 Grayson High School 'A' 8:36.56 4
1) Acuff, Chris 12 2) Gunn, Joseph 12
3) Mohammed, Mohammed 12 4) Ratchford, Cameron 12
6 Mill Creek High School 'A' 8:40.08 3
1) Aceto, Steven 12 2) Hollis, Noah 12
3) Hray, Cole 12 4) Paugh, Jordan 11
7 Collins Hill High School 'A' 8:40.77 2
1) Araya, Alex 11 2) Beaubien, Grey 11
3) Guevara, Slater 11 4) Urmetz, Anthony 10
8 North Gwinnett 'B' 8:44.18 1
1) Holland, Carter 11 2) Pipes, Stephen 10
3) Rajgiri, Amar 12 4) Blankenship, Colin 12
9 Peachtree Ridge High School 'B' 8:55.85
1) Sutton, Jayson 12 2) Kennedy, Joseph 12
3) Mull, Spencer 12 4) Tantimawanich, Stephen 12
10 Parkview High School 'A' 9:03.30
1) Gregg, Ben 11 2) Smith, Carl 12
3) Sullivan, Sean 12 4) Luthra, Aman 11
11 Norcross High School 'A' 9:08.87
1) Bunner, Chris 10 2) Murueta, Javier 11
3) Stark, Ryan 11 4) Maltusch, Kevin 11
12 Mill Creek High School 'B' 9:14.72
1) Costa, Camden 10 2) Cottrell, Ross 9
3) Curtis, Candler 12 4) Jarrett, Ethan 10
13 Brookwood 'B' 9:18.80
1) Balderas, Jonathan 11 2) Khalifa, Moumen 12
3) Ridley, William 12 4) Barringer, Benjamin 10
14 Discovery HS 'A' 9:25.22
1) Reyes, Benjamin 9 2) Oluwasakin, Israel 12
3) Cosby, Carlos 12 4) Cacique, Jesus 11
Boys High Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dennard, Antuane 11 South Gwinne 6-06.00 10
2 Haller, Matthew 11 North Gwinne 6-02.00 8
3 Widener, Jakobi 11 Norcross Hig J6-02.00 6
4 Brown, Samuel 11 Archer HS 6-00.00 4.50
4 Blackmon, Nate 12 Brookwood 6-00.00 4.50
6 Quashie, Eli 11 Mill Creek H 5-10.00 3
7 Ivory, Tyrese 12 Brookwood J5-10.00 2
8 Ramsammy, Andrew 11 Mill Creek H 5-08.00 1
9 Ortiz, Justin 11 Dacula J5-08.00
9 Chavers, Cameron 10 Parkview Hig J5-08.00
-- Tulloch, Micah 11 Parkview Hig NH
-- Hayes, Quavius 11 Shiloh High NH
-- Hancock, Kj 12 North Gwinne NH
-- Urbano, Karl 10 Collins Hill NH
-- Keese, Jaleen 12 Discovery HS NH
-- Partlow, Nicholas 11 Central Gwin NH
-- Stewart, John 11 Hebron Chris NH
-- Hodges, Jalen 11 Duluth High NH
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Merritt, Caleb 12 Grayson High 12-06.00 10
2 Morrell, Ryan 12 Archer HS J12-06.00 8
3 Miller, Jackson 10 Mill Creek H 12-00.00 6
4 Brice, Mitchell 11 North Gwinne 11-06.00 4.50
4 Bassett, Alex 11 Mill Creek H 11-06.00 4.50
6 Papotto, Vincent 12 Parkview Hig 11-00.00 3
7 Surman, Daniel 11 Archer HS J11-00.00 2
8 Carson, D'Andre 10 Collins Hill J11-00.00 1
9 Rooks, Joshua 12 Brookwood 10-00.00
10 Boose, Joshua 12 Central Gwin 9-06.00
-- Jackson, Dalton 11 Parkview Hig NH
-- Skyers, Chris 12 South Gwinne NH
-- McKine, Tyler 10 South Gwinne NH
-- Abdul-Wahed, Ayman 10 Berkmar High NH
-- Bader, Kenny 12 Brookwood NH
-- Chia, Brandon 12 Norcross Hig NH
Boys Long Jump Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Harris, Amir 11 Parkview Hig 22-00.50 NWI 10
2 Walker, Drew 12 Brookwood 21-06.50 NWI 8
3 Vaz, Aaron 12 Lanier HS 20-05.00 NWI 6
4 Lewis, Jeremy 12 Collins Hill 20-04.50 NWI 5
5 Thames, Quintin 11 Grayson High 20-02.50 NWI 4
6 Trammell, Roosevelt 10 Providence C J20-02.50 NWI 3
7 Williams-Mitchell, Nygee 12 Mill Creek H 19-11.00 NWI 2
8 McDuffie, Julian 11 Shiloh High J19-11.00 NWI 1
9 Carter, Caleb 12 Providence C 19-09.75 NWI
10 Palmore, Trenton 12 Lanier HS 19-09.50 NWI
11 Scott, Jakari 12 Brookwood 19-09.00 NWI
12 Bacote, ChaQuan 12 Berkmar High 19-07.75 NWI
13 Kouassi, Michael 12 Archer HS 19-03.25 NWI
13 Shaffer, Jayce 11 Archer HS 19-03.25 NWI
15 Kindred, Dennis 11 Mill Creek H 19-02.00 NWI
15 Whitehead, Christian 11 Shiloh High 19-02.00 NWI
17 Postell, Jonathan 11 Collins Hill 19-01.50 NWI
18 Oluwasakin, Israel 12 Discovery HS 19-00.50 NWI
19 West, Dominique 11 Duluth High 18-11.50 NWI
20 Hancock, Kj 12 North Gwinne 18-09.00 NWI
21 Nuckles, Ricci 12 North Gwinne 18-08.00 NWI
22 Rowe, Aaron 11 Parkview Hig 18-07.00 NWI
23 Ortiz, Justin 11 Dacula 18-03.50 NWI
24 Smith, Kaiden 12 Mountain Vie 18-01.50 NWI
25 Pedro, Elijah 10 South Gwinne 18-01.00 NWI
26 Miezan, Ben 12 Dacula 18-00.50 NWI
27 Sinha, Arjun 11 Mountain Vie 18-00.00 NWI
27 Abisoye, Adesola 12 Grayson High 18-00.00 NWI
29 Mays, Malik 10 Norcross Hig 17-02.50 NWI
30 Hodges, Jalen 11 Duluth High 17-02.25 NWI
31 Allen, Troy 10 Hebron Chris 17-00.50 NWI
32 Pratt, James 12 South Gwinne 16-10.50 NWI
33 Hodge, Josh 12 Norcross Hig 16-08.50 NWI
34 Craige, Dale 11 Buford High 16-04.25 NWI
35 Dunovant, Noah 12 Discovery HS 16-03.00 NWI
36 Barnes, Tevian 10 Meadowcreek 16-02.00 NWI
37 Harrison, Brendan 10 Hebron Chris 15-05.00 NWI
Boys Triple Jump Varsity
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Blackmon, Nate 12 Brookwood 45-03.00 NWI 10
2 McDuffie, Julian 11 Shiloh High 43-07.00 NWI 8
3 Newborn, Terrence 12 Meadowcreek 42-11.00 NWI 6
4 Palmore, Trenton 12 Lanier HS 42-09.00 NWI 5
5 Barnes, Dachaun 12 Meadowcreek 42-04.00 NWI 4
6 Burrell, Warren 9 North Gwinne 41-08.00 NWI 3
7 Scott, Jakari 12 Brookwood 41-04.00 NWI 2
8 Oluwasakin, Israel 12 Discovery HS 40-08.00 NWI 1
9 Keese, Jaleen 12 Discovery HS 40-07.50 NWI
10 Hopkins, Emmanuel 11 South Gwinne 40-07.00 NWI
11 Rowe, Aaron 11 Parkview Hig 40-06.50 NWI
12 Musey, Matthew 10 Parkview Hig 40-05.00 NWI
13 Watkins, Kingston 10 Shiloh High 39-07.00 NWI
14 Goodloe, Anthony 11 Grayson High 39-05.00 NWI
15 Walker, Eric 11 Archer HS 39-03.00 NWI
16 Smith, Kaiden 12 Mountain Vie 38-09.00 NWI
17 Vaz, Aaron 12 Lanier HS 38-07.00 NWI
18 Allen, Troy 10 Hebron Chris 38-01.00 NWI
18 Sinha, Arjun 11 Mountain Vie 38-01.00 NWI
20 Cheek, Kaleb 11 North Gwinne 37-09.00 NWI
21 Gassant, Jr, Patrick 10 Archer HS 36-10.00 NWI
22 Stewart, John 11 Hebron Chris 36-03.50 NWI
23 Hall, Bryce 12 Mill Creek H 35-08.00 NWI
24 Enser, Matt 11 Mill Creek H 35-00.50 NWI
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wright, Samuel 11 Archer HS 58-00.00 10
2 Camp, Ryan 12 Archer HS 53-00.00 8
3 Campbell, Nick 11 Mill Creek H 46-08.00 6
4 John, Daniel 12 Dacula 45-11.50 5
5 Miller, Daniel 12 South Gwinne 44-07.50 4
6 Postell, Jonathan 11 Collins Hill 44-04.00 3
7 Ikpu, Dez 11 Dacula 43-07.25 2
8 Fontenot, Ryan 11 Brookwood 42-09.00 1
9 Cason, Keanan 12 Meadowcreek 41-09.50
10 Melo, Anthony 10 Collins Hill 40-02.00
11 Tappin, Troy 11 South Gwinne 40-01.25
12 Robinson, Romello 12 Norcross Hig 40-00.25
13 Mukulu, Chrinovic 11 Discovery HS 39-10.50
14 Griffith, Jack 10 Mill Creek H 39-04.50
15 Wortham, George 12 Berkmar High 37-10.50
16 Echard, David` 11 North Gwinne 37-01.00
17 Zanders, Devin 11 Discovery HS 37-00.75
18 Parker, Reed 12 Parkview Hig 35-07.00
19 Fortin, Troy 11 North Gwinne 34-10.25
20 Wyatt, Kolby 11 Shiloh High 33-10.75
21 Grissom, Trevell Norcross Hig 33-08.50
22 Jewett, David 11 Parkview Hig 33-07.75
23 Hokayem, David 12 Providence C 32-08.00
24 Perez, Gehovanni 12 Duluth High 31-11.25
25 Swackard, Nicholas 12 Lanier HS 29-11.50
26 Moses, Emmanuel 12 Lanier HS 29-08.00
27 Johnson, Kyle 12 Providence C 28-10.50
28 Ulrich, Ben Hebron Chris 28-04.50
29 Smith, Austin 11 Hebron Chris 27-00.50
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Camp, Ryan 12 Archer HS 168-11 10
2 Fontenot, Ryan 11 Brookwood 149-00 8
3 Auer, Caleb 12 Buford High 146-01 6
4 Wright, Samuel 11 Archer HS 140-01 5
5 Fortin, Troy 11 North Gwinne 131-11 4
6 Griffith, Jack 10 Mill Creek H 125-08 3
7 Postell, Jonathan 11 Collins Hill 125-07 2
8 Robinson, Romello 12 Norcross Hig 124-08 1
9 McCalop, Noah 11 Parkview Hig 124-04
10 Lisbey, Darwin 10 Collins Hill 119-03
11 Mounzer, Anthony 12 Mill Creek H 116-01
12 John, Daniel 12 Dacula 113-04
13 Thompson, Rakeem 12 Mountain Vie 108-11
14 Zanders, Devin 11 Discovery HS 104-09
15 Scott, Olamide 12 North Gwinne 104-07
16 Hutson, Elijah 12 Central Gwin 101-09
17 Swackard, Nicholas 12 Lanier HS 101-02
18 Smith, Jack 11 Providence C 98-07
19 Parker, Reed 12 Parkview Hig 97-11
20 Jones, Brandon 12 Central Gwin 96-03
21 Mukulu, Chrinovic 11 Discovery HS 95-01
22 Grissom, Trevell Norcross Hig 93-04
23 Bryant, Joshua 11 Mountain Vie 90-11
24 Moses, Emmanuel 12 Lanier HS 90-09
25 Fomuteh, Babila 11 Dacula 90-08
26 Miller, Daniel 12 South Gwinne 89-08
27 Perez, Gehovanni 12 Duluth High 85-08
28 Johnson, Kyle 12 Providence C 85-01
29 Smith, Austin 11 Hebron Chris 78-05
30 Samuels, Jhamir Peachtree Ri 77-05
31 Velasquez, Robert 10 South Gwinne 73-01
32 Ulrich, Ben Hebron Chris 64-08
-- Wortham, George 12 Berkmar High ND
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
Finals
1 Surles, Kalen 9 Lanier HS 12.20 2.9
2 Dunston, Hannah 9 Archer HS 12.70 2.9
3 Harper, Talara 10 Lanier HS 12.77 2.9
4 Taylor, Monasia 10 Archer HS 12.84 2.9
5 Smith, Emily 11 Parkview Hig 12.91 2.9
6 Strickland, Myra 9 Norcross Hig 13.21 2.9
7 Reed, Dallas 11 Norcross Hig 13.27 2.9
8 Hale, Savannah 11 Greater Atla 13.45 2.9
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Surles, Kalen 9 Lanier HS 25.95 2.0
2 Dunston, Hannah 9 Archer HS 26.27 2.0
3 Dajuste, Ketsia 11 Lanier HS 26.32 2.0
4 Strickland, Myra 9 Norcross Hig 26.88 2.0
5 Okonkwo, Nkemjika 11 Brookwood 27.18 2.0
6 Reed, Dallas 11 Norcross Hig 27.74 2.0
7 Miller, LaDaitannae 9 Archer HS 27.86 2.0 27.855
8 Ogbu, Candy 9 Peachtree Ri 27.86 2.0 27.858
Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cordell, Keena 9 South Gwinne 1:00.72
2 Okonkwo, Nkemjika 11 Brookwood 1:01.48
3 Michum, Raina 10 Archer HS 1:03.12
4 Miller, LaDaitannae 9 Archer HS 1:03.16
5 Clarke-Ashford, Catherin 9 South Gwinne 1:03.53
6 Darden, Devyn 10 Norcross Hig 1:04.85
7 Campbell, Debrecca 9 North Gwinne 1:05.84
8 Cole, Lindsey 10 Brookwood 1:06.29
Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sharp, Olivia 10 Brookwood 2:30.36
2 Olocha, Monique 11 Lanier HS 2:30.76
3 Silver, Rachel 11 Brookwood 2:31.45
4 Pinkerton, Abbey 10 North Gwinne 2:33.05
5 Lopez, Natalie 10 Archer HS 2:33.81
6 Ross, Eva 9 Grayson High 2:34.57
7 Sonny, Krishtian 10 Shiloh High 2:34.71
8 Connerley, Kelly 9 Archer HS 2:34.75
9 Karinshak, Elise 9 Greater Atla 2:41.09
Girls 1600 Meter Run Junior Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Saliba, Elizabeth 10 Brookwood 5:32.68 2
2 Scales, Sara 11 Mill Creek H 5:35.37 2
3 Fuller, Olivia 10 Mill Creek H 5:36.32 2
4 Lee, Indigo 9 South Gwinne 5:49.42 2
5 Freeman, Jamie 11 Parkview Hig 5:49.53 2
6 Ploussard, Andrea 10 Parkview Hig 5:49.99 2
7 Taylor, Miranda 11 Hebron Chris 5:51.02 2
8 Gatland, Hannah 9 Brookwood 5:51.80 2
9 Olocha, Monique 11 Lanier HS 5:51.81 2
10 Karinshak, Elise 9 Greater Atla 5:53.43 2
11 Mercier, Alise 10 Grayson High 5:56.44 2
12 Connerley, Kelly 9 Archer HS 5:56.45 2
13 Pacholke, Shelby 10 North Gwinne 5:57.35 2
14 Carmack, Abby 9 Peachtree Ri 5:57.62 2
15 Henry, Olivia 9 Archer HS 5:59.11 1
16 Davis, Sarah 10 Buford High 6:00.70 2
17 Lowe, Jessie 10 Peachtree Ri 6:03.45 2
18 Galindo, Catherine 10 North Gwinne 6:12.38 2
19 Angel, Valeria 10 Duluth High 6:17.50 1
20 Butrum, Emilee 11 Dacula 6:18.75 1
21 Doyle, Emily 11 Grayson High 6:23.39 2
22 Higgins, Fatimah 10 South Gwinne 6:25.57 1
23 Estrada, Sara 9 Discovery HS 6:27.81 1
24 Hutchinson, Sydney 9 Lanier HS 6:33.07 1
25 Kim, Esther 9 Collins Hill 6:36.96 1
26 Rumph, Kayla 9 Meadowcreek 6:40.88 1
27 Lu, Kalare 10 Duluth High 6:44.21 1
28 Thacker, Gabby 10 Buford High 6:44.22 1
29 Kidane, Salina 10 Berkmar High 6:46.29 1
30 Flynn, Teresa 11 Norcross Hig 6:50.62 1
31 Ishaku, Arabelle 9 Discovery HS 6:51.69 1
32 Dwier, Chiara 11 Norcross Hig 6:52.29 1
33 Parker, Nora 11 Mountain Vie 7:11.58 1
34 Corona, Irene 10 Central Gwin 7:14.82 1
35 Tyrell, Lenice 11 Central Gwin 7:24.33 1
Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Edgerton, Jordyn 10 Brookwood 16.28 6.8
2 Allen, Samira 10 Parkview Hig 16.46 6.8
3 Darby-Mckenzie, Alexandr 11 Brookwood 16.88 6.8
4 Phillips, Blakely 9 Buford High 16.96 6.8
5 Kelley, Madison 10 Lanier HS 18.09 6.8
6 McCall, Chyna 9 Mill Creek H 18.21 6.8
7 Herndon, Starr 11 Norcross Hig 18.33 6.8
8 Banks, Okera 10 Collins Hill 18.75 6.8
Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Warner, Adiyah 10 Brookwood 47.95
2 Ship, Danielle 10 Greater Atla 49.43
3 Edgerton, Jordyn 10 Brookwood 49.45
4 McCall, Chyna 9 Mill Creek H 49.46
5 Phillips, Blakely 9 Buford High 50.09
6 Shaw, India 11 Mill Creek H 51.93
7 Kelley, Madison 10 Lanier HS 52.10
8 Herndon, Starr 11 Norcross Hig 53.06
Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
School Finals
================================================================
1 Archer HS 'A' 50.43
1) Miller, LaDaitannae 9 2) Dunston, Hannah 9
3) Frazier, Ajee' 10 4) Taylor, Monasia 10
2 Greater Atlanta Christian 'A' 51.54
1) Gregory, Joelle 10 2) Hale, Savannah 11
3) Ship, Danielle 10 4) Toyin-Adelaja, Ibitola 10
3 Mill Creek High School 'A' 51.66 51.651
1) Carter, Breonni 11 2) Figueroa, Savanna 11
3) Ward, Taylor 11 4) Coleman, Jykia 11
4 Brookwood 'A' 51.66 51.656
1) Keeling, Alyssa 9 2) Okonkwo, Nkemjika 11
3) Jarrett, MonTierra 11 4) Alexander, Nia 11
5 Norcross High School 'A' 52.62
1) Reed, Dallas 11 2) Thornell, Andie 9
3) Smalls, Adya 10 4) Strickland, Myra 9
6 Grayson High School 'A' 52.96
1) Alleyne, Aniyyah 11 2) Hickman, Anaya 9
3) Johnson, Ella 9 4) Williams, Tia 9
7 Brookwood 'B' 53.10
1) Patterson, Eunique 9 2) Edgerton, Jordyn 10
3) Menchan, Madison 10 4) Bradley, Brooke 10
-- Parkview High School 'A' DQ 3 out of zone
1) Crawford, Nyah 9 2) Knowles, Amira 11
3) Smith, Emily 11 4) Wyatt, Kennedy 10
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
School Finals
================================================================
1 Brookwood 'A' 4:13.14
1) Jarrett, MonTierra 11 2) Cole, Lindsey 10
3) Warner, Adiyah 10 4) Okonkwo, Nkemjika 11
2 South Gwinnett 'A' 4:19.23
1) Simms-Johnson, Brianna 9 2) Clarke-Ashford, Catherine 9
3) Cordell, Keena 9 4) Bullock, Jaedyn 9
3 Archer HS 'B' 4:22.34
1) Abraham, Andrea 11 2) Frazier, Ajee' 10
3) Poole, Lexington 9 4) Silva, Arianna 11
4 Parkview High School 'A' 4:23.57
1) Crawford, Nyah 9 2) Foster, Myah 9
3) Sanders, Tiana 10 4) Suhr, Zoe 9
5 Mill Creek High School 'A' 4:28.44
1) Woods, Arabia 9 2) Figueroa, Savanna 11
3) Ward, Taylor 11 4) Akinropo, Omolewa 10
6 Norcross High School 'B' 4:32.50
1) Herndon, Starr 11 2) Haynes, Jewels 10
3) Reaves, Maya 10 4) Reid, Lasha 10
7 Brookwood 'B' 4:32.94
1) Packard, Margaret 9 2) Moran, Katy 9
3) Patterson, Eunique 9 4) Keeling, Alyssa 9
8 North Gwinnett 'A' 4:35.42
1) Campbell, Debrecca 9 2) Hanes, Madison 10
3) Joyner, Quincie 11 4) Saint-Amour, Raylene 9
Girls 100 Meter Dash Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Tate, Caitlan 11 Brookwood 11.89 3.2
2 Switzer, Jacquelyn 12 Archer HS 11.93 3.2
3 Rossum, Alexa 9 Buford High 12.10 3.2
4 Whitehead, Kyleeyah 9 Archer HS 12.22 3.2
5 Jackson, Destiny 11 Buford High 12.37 3.2
6 Brown, Nia 10 Greater Atla 12.42 3.2
7 Louie, Kayla 12 Brookwood 12.45 3.2
8 Jones, Jada 10 Greater Atla 12.52 3.2
Girls 200 Meter Dash Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Douglas, Serenity 12 Archer HS 24.13 1.6
2 Switzer, Jacquelyn 12 Archer HS 24.48 1.6
3 Nkem, Nina 12 Parkview Hig 24.62 1.6
4 Tate, Caitlan 11 Brookwood 24.76 1.6
5 Brown, Nia 10 Greater Atla 25.37 1.6
6 Jackson, Destiny 11 Buford High 25.65 1.6
7 Rossum, Alexa 9 Buford High 25.76 1.6
8 Washington, Amina 11 Norcross Hig 26.72 1.6
Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Douglas, Serenity 12 Archer HS 54.53
2 Nkem, Nina 12 Parkview Hig 56.64
3 Marsh, Erin 11 Buford High 57.70
4 Moody, Jessica 12 Parkview Hig 58.58
5 Williams, Iman 12 South Gwinne 58.77
6 Motanya, Chika 12 Grayson High 59.19
7 Ferris, Jayla 10 Brookwood 1:01.25
8 Lundi, Heather 10 Collins Hill 1:03.34
Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ellison, Mackenzie 11 Brookwood 2:18.73
2 Disher, Leah 9 Parkview Hig 2:20.89
3 Howe, Maddy 12 Hebron Chris 2:24.76
4 Lynch, Grace 12 Brookwood 2:27.52
5 Gonzalez, Tatiana 12 Archer HS 2:28.45
6 Froh, Alexandra 12 Mill Creek H 2:28.84
7 Herman, Meredith 12 Archer HS 2:30.21
8 Davidson, Lauryn 10 Buford High 2:30.75
9 O'Leary, Maggie 10 Norcross Hig 2:31.35
10 Ursprung, Caroline 9 North Gwinne 2:31.55
Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gomez, Yanely 12 Grayson High 11:10.24
2 Flynt, Lauren 11 Brookwood 11:16.28
3 Petit, Camryn 10 Mill Creek H 11:21.12
4 Swanigan, Emily 12 Providence C 11:37.29
5 Petit, Hannah 12 Mill Creek H 11:38.99
6 Whiting, Kimmie 12 North Gwinne 11:46.75
7 Kettle, Abby 11 Greater Atla 11:49.62
8 Gusmerotti, Gabrielle 12 Norcross Hig 11:51.30
9 Knott, Mary Kathryn 10 Peachtree Ri 12:00.42
10 Veith, Isabel 12 Brookwood 12:05.95
11 Egg, Emma 11 North Gwinne 12:06.19
12 Allison, Emma 12 Parkview Hig 12:10.40
13 Smith, Halle 12 Archer HS 12:22.25
14 Hawkins, Alyssa 11 Hebron Chris 12:26.50
15 Jackson, Amanda 10 Hebron Chris 12:27.12
16 Gonzalez, Tatiana 12 Archer HS 12:27.35
17 Peel, Meghan 11 Peachtree Ri 12:38.53
18 Huntington, Anna 11 Providence C 12:39.69
19 Brown, Lauren 11 Dacula 12:54.86
20 Reifenberger, Grettie 10 Norcross Hig 13:14.21
21 Gutierrez, Norma 12 Collins Hill 13:19.13
22 Cothran, Mira 12 Grayson High 13:39.47
23 Sullivan, Alyssa 12 Lanier HS 13:41.18
24 Keeler, Lauren 11 Central Gwin 14:25.98
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Isles, Brianna 12 Brookwood 14.27 2.4
2 Simpkins, Jirah 12 Berkmar High 14.62 2.4
3 Nimene, Adina 12 Peachtree Ri 15.03 2.4
4 Davila, Nadia 12 Berkmar High 15.32 2.4
5 Reynolds, Stephanie 12 Greater Atla 15.37 2.4
6 Syrkett, Liana 12 Brookwood 15.74 2.4
7 Grant, Taylor 10 Collins Hill 16.70 2.4
8 Jones, Jaenise 12 Parkview Hig 17.19 2.4
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Marsh, Erin 11 Buford High 43.53
2 Simpson, Mizani 12 Berkmar High 45.12
3 Isles, Brianna 12 Brookwood 46.39
4 Respress, Hayley 12 Shiloh High 46.74
5 Mawien, Aweng 10 Shiloh High 46.97
6 Nimene, Adina 12 Peachtree Ri 47.39
7 Jones, Jaenise 12 Parkview Hig 47.42
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
School Finals
================================================================
1 Archer HS 'A' 46.56
1) Warner, Paris 12 2) Douglas, Serenity 12
3) Switzer, Jacquelyn 12 4) Whitehead, Kyleeyah 9
2 Buford High School 'A' 47.74
1) Martin, Dominique 12 2) Jackson, Destiny 11
3) Rossum, Alexa 9 4) Rossum, Avian 9
3 Parkview High School 'A' 48.07
1) Beckham, Destiny 10 2) Jones, Jaenise 12
3) Moody, Jessica 12 4) Nkem, Nina 12
4 Brookwood 'A' 48.17
1) Louie, Kayla 12 2) Tate, Caitlan 11
3) Ferris, Jayla 10 4) Blanding, Rachel 12
5 Peachtree Ridge High School 'A' 49.02
1) McIntyre, Makaila 11 2) Nimene, Adina 12
3) Braden, Dericka 11 4) Dukes, Alexis 11
6 Greater Atlanta Christian 'A' 49.14
1) Brown, Nia 10 2) Jones, Jada 10
3) Reynolds, Stephanie 12 4) Street, Kennedy 12
7 Shiloh High School 'A' 49.97
1) Mack, Ariel 12 2) Mawien, Aweng 10
3) Respress, Hayley 12 4) Smith, Ammeyonne 9
8 North Gwinnett 'A' 51.45
1) Anderson, Summer 11 2) Kitchens, Alexis 10
3) Scott, Jazmin 9 4) Yum, Anna 11
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
School Finals
================================================================
1 Buford High School 'A' 3:56.61
1) Jenkins, Skylar 11 2) Johnson, Britiney 9
3) Marsh, Erin 11 4) Rossum, Avian 9
2 Parkview High School 'A' 3:58.08
1) Beckham, Destiny 10 2) Disher, Leah 9
3) Jones, Jaenise 12 4) Moody, Jessica 12
3 Norcross High School 'A' 4:02.57
1) Jones, Deanna 12 2) Frazier-Williams, Stacia 11
3) Keene, Monique 11 4) Washington, Amina 11
4 Brookwood 'A' 4:04.23
1) Ferris, Jayla 10 2) Louie, Kayla 12
3) Ellison, Mackenzie 11 4) Tate, Caitlan 11
5 Peachtree Ridge High School 'A' 4:04.34
1) Dukes, Alexis 11 2) Opore, Angela 10
3) Braden, Dericka 11 4) Nimene, Adina 12
6 Collins Hill High School 'A' 4:09.12
1) Conner, Desiree 10 2) Lundi, Heather 10
3) Lyke, Morgan 10 4) White, Jaelin 12
-- Berkmar High School 'A' DQ cut in before break
Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Gross, Jalen 11 Parkview Hig 11.05 4.9
2 Mathis, Rekevian 9 Norcross Hig 11.22 4.9
3 Mccormick, Tyler 10 Grayson High 11.29 4.9
4 Warner, Sterling 10 Archer HS 11.31 4.9
5 Lowe, Jonovan 9 Brookwood 11.32 4.9
6 Rouzan, Amari 11 Lanier HS 11.33 4.9
7 Turner, Christian 10 Buford High 11.69 4.9
8 Jibunor, Okem 9 Mill Creek H 11.70 4.9
Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Gross, Jalen 11 Parkview Hig 22.43 4.0
2 Montissol, Darius 10 Lanier HS 22.57 4.0
3 Rowe-Anderson, Huey 10 Greater Atla 22.93 4.0
4 Lowe, Jonovan 9 Brookwood 23.07 4.0
5 Jones, Zachary 10 Grayson High 23.14 4.0
6 Jackson, Lance 9 North Gwinne 23.48 4.0
-- Polk, Vonte 9 Buford High DQ 4.0 4 steps on line
-- Rouzan, Amari 11 Lanier HS DQ 4.0 false start
Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Montissol, Darius 10 Lanier HS 51.39
2 Patterson, Koran 10 Berkmar High 52.69
3 Rowe-Anderson, Huey 10 Greater Atla 52.70 54.12
4 Levy, Colin 11 Grayson High 53.31
5 Wyche, Tony 10 Greater Atla 53.42
6 Bradley, Erran 9 South Gwinne 53.93
7 Valcin, Andre 10 Mill Creek H 53.94
8 Garris, Jonah 11 Mountain Vie 54.57
Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wright, Derrian 11 Archer HS 2:04.19
2 Walton, Matt 10 Buford High 2:04.70
3 Bradley, Erran 9 South Gwinne 2:06.59
4 Hilderhoff, Bryce 11 Mill Creek H 2:07.38
5 Blake, R'Shard 11 Archer HS 2:08.48
6 Creedon, Connor 9 Duluth High 2:08.57
7 Langston, Kai 11 Grayson High 2:09.04
8 Chambliss, Jordan 11 Mill Creek H 2:09.20
9 Desta, Samuel 11 Brookwood 2:09.33
10 Tharakan, Matthew 10 Brookwood 2:09.80
Boys 1600 Meter Run Junior Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Mativo, Daniel 11 Brookwood 4:40.45 2
2 Michael, David 11 Parkview Hig 4:40.57 2
3 Ridley, Thomas 10 Brookwood 4:40.98 2
4 Tucker, Bobby 11 Mountain Vie 4:43.06 2
5 Velazquez, Steven 11 Mill Creek H 4:43.60 2
6 O'Hara, Eric 11 Mill Creek H 4:48.62 2
7 McCormack, Brendan 9 North Gwinne 4:50.77 2
8 Harkins, Tyler 11 Mountain Vie 4:50.99 2
9 Langston, Kai 11 Grayson High 4:51.08 2
10 Bumgarner, Lucas 10 Archer HS 4:54.37 2
11 Causey, Jared 9 Parkview Hig 4:54.81 2
12 Biederman, Eric 11 North Gwinne 4:57.32 2
13 Lipsey, Simeon 11 Archer HS 4:58.04 2
14 Hunter, Bayley 9 Buford High 5:01.54 2
15 Lee, Colton 10 Buford High 5:02.48 2
16 Salgado, Christopher 10 Shiloh High 5:05.72 1
17 Potra, Brandon 9 Hebron Chris 5:06.15 2
18 Gilbert, Jacob 10 Dacula 5:06.21 2
19 Filmore, Gerald 10 Greater Atla 5:07.64 2
20 Cockrell, Gyasi 10 Collins Hill 5:09.22 1
21 Davis, Michael 10 Central Gwin 5:09.71 1
22 Reed, David 10 Greater Atla 5:09.76 2
23 Arrowood, Matthew 10 Lanier HS 5:09.83 2
24 Ives, Nick 9 Collins Hill 5:12.13 1
25 Baker, Hayden 9 Dacula 5:13.79 1
26 Fugel, Blake 8 Hebron Chris 5:15.73 1
27 Andrews, Noah 11 Norcross Hig 5:15.81 1
28 Ordaz, Eric 10 Meadowcreek 5:18.26 1
29 Heredia, Jonathan 9 Discovery HS 5:21.05 1
30 Richard, Keith 10 South Gwinne 5:21.08 1
31 Gummadi, Adi 11 Peachtree Ri 5:21.73 2
32 Yohannes, Aron 9 Shiloh High 5:24.71 1
33 Matute, Adolfo 9 Discovery HS 5:24.98 1
34 Martinez, Marcelino 11 Duluth High 5:27.75 1
35 Ikwueme, Benson 11 South Gwinne 5:33.66 1
36 Warrington, Matthew Duluth High 5:37.75 1
37 Taye, Nahom 11 Norcross Hig 5:39.26 1
38 Bredy, Kishmael 10 Berkmar High 5:41.15 1
39 Barriga, Benjamin 11 Meadowcreek 5:41.42 1
40 Flores, Guillermo 9 Central Gwin 5:46.24 1
41 Barry, Ryne 9 Peachtree Ri 5:49.57 1
42 Latimer, Andrew 10 Berkmar High 6:19.76 1
Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Wooden, Tylor 9 Brookwood 15.81 0.9
2 Mitchell, Christopher 10 Grayson High 16.00 0.9
3 Clements, Nick 10 Brookwood 16.15 0.9
4 Arthur, Emilio 11 Parkview Hig 16.68 0.9
5 Henry, Robert 10 Discovery HS 16.91 0.9
6 Peagler, Correggio 10 Greater Atla 16.95 0.9
7 Baity, Marcko 11 Lanier HS 17.05 0.9
8 Bryant, Devin 9 Buford High 17.38 0.9
Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wooden, Tylor 9 Brookwood 42.02
2 Mitchell, Christopher 10 Grayson High 43.20
3 Gordon, Michael 11 Parkview Hig 43.30
4 Clements, Nick 10 Brookwood 44.17
5 Charles, Zachary 9 Lanier HS 44.83
6 Bryant, Devin 9 Buford High 45.64
7 Hossack, Daniel 10 Grayson High 45.95
-- Baity, Marcko 11 Lanier HS DNF
Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
School Finals
================================================================
1 Buford High School 'A' 43.61
1) Singleton, Jammal 9 2) Turner, Christian 10
3) Grant, Anthony 10 4) Bryant, Devin 9
2 Grayson High School 'A' 44.38
1) Halyard, Jonathan 9 2) Mccormick, Tyler 10
3) Rivers, Jaylen 10 4) Roach, Jalen 9
3 Lanier HS 'A' 44.95
1) Williams, Geovanni 10 2) Rouzan, Amari 11
3) Baity, Marcko 11 4) Montissol, Darius 10
4 Parkview High School 'A' 45.05
1) Chavers, Matt 9 2) Washington, Malik 9
3) West, Demetrius 10 4) Gross, Jalen 11
5 South Gwinnett 'A' 45.48
1) Kebe, Sidiki 9 2) Evans, Marcus 9
3) Dennard, Andre 9 4) Porter, Zachery 11
6 Greater Atlanta Christian 'A' 45.64
1) Boglin, Alex 10 2) Durham, Caleb 9
3) Rowe-Anderson, Huey 10 4) Wyche, Tony 10
7 Brookwood 'A' 45.73
1) Archie, Miles 11 2) Armstrong, Alex 11
3) Lowe, Jonovan 9 4) Wooden, Tylor 9
-- Collins Hill High School 'A' DQ 2 out of zone
1) Blair, Brandon 11 2) Leverette, Uriah 10
3) Dodson, Amir 10 4) Thomas, Chris 10
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
School Finals
================================================================
1 Lanier HS 'A' 3:35.17
1) Berrios, Brandon 11 2) Charles, Zachary 9
3) Montissol, Darius 10 4) Seibert, Joseph 10
2 Grayson High School 'A' 3:36.35
1) Glover, Justin 10 2) Hyatte, Uriah 9
3) Jones, Zachary 10 4) Levy, Colin 11
3 Greater Atlanta Christian 'A' 3:37.83
1) Boglin, Alex 10 2) Fields, Will 11
3) Rowe-Anderson, Huey 10 4) Wyche, Tony 10
4 Mill Creek High School 'A' 3:39.87
1) Chambliss, Jordan 11 2) Price, Colby 11
3) Mancillas, Daniel 10 4) Valcin, Andre 10
5 Parkview High School 'A' 3:40.34
1) George, Tobias 11 2) Leatham, Collin 11
3) Palmer, Zackery 11 4) Gordon, Michael 11
6 Buford High School 'A' 3:41.69
1) Polk, Vonte 9 2) Richardson, Bryson 10
3) Turner, Christian 10 4) Walton, Matt 10
7 Brookwood 'A' 3:41.92
1) Armstrong, Alex 11 2) Dunn, Luis 11
3) Etiwe, Toju 10 4) Lowe, Jonovan 9
Boys 100 Meter Dash Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Smith, Terrell 10 South Gwinne 10.32 3.1
2 Frazier, Trevious 12 Grayson High 10.50 3.1
3 Cummings, Elliott 11 Central Gwin 10.76 3.1
4 Newell, Terry 11 Brookwood 10.78 3.1
5 Abdul, Ismail 11 Grayson High 10.78 3.1
6 Rogers, Kyree 12 Meadowcreek 10.87 3.1
7 Tracey, Max 11 Norcross Hig 10.94 3.1
8 Virgil, Jalen 12 Mountain Vie 11.21 3.1
Boys 200 Meter Dash Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Smith, Terrell 10 South Gwinne 21.24 3.4
2 Frazier, Trevious 12 Grayson High 21.28 3.4
3 Long, Justin 10 Parkview Hig 21.63 3.4
4 Harris, Amir 11 Parkview Hig 21.63 3.4
5 Douglas, Cameron 12 Grayson High 22.02 3.4
6 Anderson, Kj 11 Buford High 22.15 3.4
Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Long, Justin 10 Parkview Hig 48.94
2 Harris, Amir 11 Parkview Hig 49.04
3 Whitehead, Christian 11 Shiloh High 50.61
4 McDuffie, Julian 11 Shiloh High 51.32
5 Jones, Ryan 11 Collins Hill 51.79
6 Hayes, Jared 11 Mill Creek H 51.80
7 Thompson, Khmari 10 Archer HS 52.17
8 Price, Cameron 10 Mill Creek H 52.57
Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Barber, Tyler 12 Mountain Vie 1:53.43
2 Ward, DaMonte' 12 Archer HS 1:54.05
3 Smith, Jordan 11 Central Gwin 1:57.33
4 Tugman, Pierre 12 Mountain Vie 1:58.72
5 Jordan, Jamon 11 Dacula 1:59.55
6 Moore, Delaney 11 Mill Creek H 2:00.07
7 Bullock, Jordan 11 Brookwood 2:00.36
8 Smith, Andrew 12 Collins Hill 2:01.91
9 Brown, Austin 11 North Gwinne 2:02.12
10 Hailu, Henok 11 Parkview Hig 2:02.22
Boys 3200 Meter Run Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Israel, Zach 12 Brookwood 9:28.38 2
2 Childers, Gavin 12 Mill Creek H 9:39.83 2
3 Reichard, Nate 12 Peachtree Ri 9:40.81 2
4 Cragin, James 10 Archer HS 9:44.38 2
5 Condra, Chase 9 Peachtree Ri 9:46.99 2
6 Costa, Sam 12 Mill Creek H 9:47.49 2
7 Smith, Patrick 11 Brookwood 9:47.83 2
8 Corsello, Christian 10 Parkview Hig 9:49.36 2
9 Buff, Tom 12 Parkview Hig 10:05.21 2
10 Parker, William 11 South Gwinne 10:06.14 2
11 Avalos, Axel 10 Central Gwin 10:07.50 2
12 Stein, Mark 12 Hebron Chris 10:12.04 2
13 Urmetz, Anthony 10 Collins Hill 10:23.69 2
14 Holland, Carter 11 North Gwinne 10:24.93 2
15 Ratchford, Cameron 12 Grayson High 10:26.38 1
16 Gunn, Joseph 12 Grayson High 10:26.59 2
17 Pipes, Stephen 10 North Gwinne 10:31.76 1
18 Scoggins, Chandler 11 Providence C 10:35.47 1
19 Clough, Sammy 12 Providence C 10:39.60 2
20 Medley, Alex 10 Dacula 10:43.38 1
21 Manmektew, Samson 11 Meadowcreek 10:46.22 1
22 Murueta, Javier 11 Norcross Hig 10:46.48 1
23 Jenkins, Nathan 12 Mountain Vie 10:53.70 1
24 Jimenez, Armando 12 Duluth High 10:57.05 1
25 Fabiano, Michael 9 Hebron Chris 10:58.88 1
26 Bunner, Chris 10 Norcross Hig 11:14.87 1
27 Reyes, Oscar 12 Central Gwin 11:21.61 1
28 Cacique, Jesus 11 Discovery HS 11:22.14 1
29 Harkins, Raine 12 Mountain Vie 11:26.26 1
30 Lopez, Ramiro 11 Discovery HS 11:57.54 1
31 Shasteen, James 12 Lanier HS 13:10.41 1
-- Rizzo, Merrick 11 Collins Hill DQ 2 ran inside lane line
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Scott, Myles 12 Brookwood 14.15 2.7
2 Dennard, Antuane 11 South Gwinne 14.39 2.7
3 Martin-Rogers, Julian 10 Mill Creek H 15.14 2.7
4 Murray, Chase 10 Shiloh High 15.51 2.7
5 Carr, Zahir 12 Grayson High 15.52 2.7
6 Harrison, Thomas 10 Collins Hill 15.68 2.7
7 Okebalama, Chidi 10 Archer HS 15.69 2.7
8 Christian, Nasir 10 North Gwinne 16.70 2.7
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dennard, Antuane 11 South Gwinne 38.41
2 Scott, Myles 12 Brookwood 38.60
3 Murray, Chase 10 Shiloh High 40.40
4 Tugman, Pierre 12 Mountain Vie 41.31
5 Watkins, Kingston 10 Shiloh High 42.22
6 Okebalama, Chidi 10 Archer HS 42.50
7 Harris, Tijaah 11 Berkmar High 42.98
8 Borders, Jared 12 Duluth High 42.99
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
School Finals
================================================================
1 Parkview High School 'A' 42.17
1) Harris, Amir 11 2) Long, Justin 10
3) Shuford, Anthony 11 4) Smith, Demarius 11
2 Grayson High School 'B' 42.34
1) Broach, Dayvion 12 2) Frazier, Trevious 12
3) Lane, Ja'quavius 10 4) Thames, Quintin 11
3 Brookwood 'A' 42.55
1) Morez, Tyler 11 2) Ivory, Tyrese 12
3) Brown, Jesse 12 4) Newell, Terry 11
4 Buford High School 'A' 42.89
1) Craige, Dale 11 2) Blackwell, Josh 11
3) Anderson, Kj 11 4) Gantt, Xavier 11
5 North Gwinnett 'A' 43.54
1) Buckley, Horace 12 2) Burrell, Warren 9
3) Lovelace, Ryan 11 4) Newsome, Darius 10
6 Shiloh High School 'A' 44.08
1) McDuffie, Julian 11 2) Shaw, Jasir 11
3) Whitehead, Christian 11 4) Murray, Chase 10
7 South Gwinnett 'B' 44.10
1) Fenn, Josh 12 2) Wesley, Tashaan 12
3) Pedro, Elijah 10 4) Heyward, Bruce 12
-- Grayson High School 'A' DQ 3 out of zone
1) Abdul, Ismail 11 2) Abisoye, Adesola 12
3) Carr, Zahir 12 4) Douglas, Cameron 12
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
School Finals
================================================================
1 Shiloh High School 'A' 3:23.32
1) Berry, Elijah 9 2) McDuffie, Julian 11
3) Watkins, Kingston 10 4) Whitehead, Christian 11
2 Parkview High School 'A' 3:24.76
1) Harris, Amir 11 2) Long, Justin 10
3) Musey, Matthew 10 4) Shuford, Anthony 11
3 Archer HS 'A' 3:25.64
1) Shaffer, Jayce 11 2) Wayne, Rodney 10
3) Thompson, Khmari 10 4) Ward, DaMonte' 12
4 Mill Creek High School 'A' 3:26.03
1) Richburg, Braxton 12 2) McQueen, Howard 11
3) Hayes, Jared 11 4) Price, Cameron 10
5 Brookwood 'A' 3:28.35
1) Newell, Terry 11 2) Bullock, Jordan 11
3) Scott, Myles 12 4) Bloodworth, Samuel 11
6 Shiloh High School 'B' 3:36.53
1) Athias, DeAndre 10 2) Shaw, Jasir 11
3) Murray, Chase 10 4) Reese, Tyler 12
Women - Junior Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Brookwood 187 2) Mill Creek High School 70
3) Archer HS 63 4) Parkview High School 62
5) Lanier HS 61 6) Norcross High School 54
7) Greater Atlanta Christian 30 8) South Gwinnett 27.50
9) North Gwinnett 22.50 10) Buford High School 18
10) Peachtree Ridge High Schoo 18 12) Dacula 15
12) Grayson High School 15 14) Hebron Christian 7
15) Providence Christian Acade 4 16) Berkmar High School 2
16) Shiloh High School 2 16) Meadowcreek HS 2
19) Collins Hill High School 1 19) Discovery HS 1
Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Brookwood 121 2) Parkview High School 74
3) Buford High School 61 4) Archer HS 57
5) Dacula 53 6) Mill Creek High School 41.50
7) Peachtree Ridge High Schoo 41 8) Grayson High School 40
9) Berkmar High School 37 10) Norcross High School 23
10) Greater Atlanta Christian 23 12) North Gwinnett 22.50
13) Collins Hill High School 21 14) Shiloh High School 18
15) Hebron Christian 10 16) Providence Christian Acad 6
16) South Gwinnett 6 18) Central Gwinnett 4
Men - Junior Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Brookwood 128.50 2) Parkview High School 81
3) Archer HS 68 4) Grayson High School 65
5) Mill Creek High School 60 6) Lanier HS 53
7) Greater Atlanta Christian 48 8) Buford High School 27
9) Berkmar High School 19.50 10) Norcross High School 19
11) Collins Hill High School 17 12) North Gwinnett 13
12) South Gwinnett 13 14) Hebron Christian 10.50
15) Mountain View HS 8.50 16) Meadowcreek HS 6
16) Discovery HS 6 18) Dacula 5
19) Duluth High School 3
Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Brookwood 102.50 2) Archer HS 88.50
3) Mill Creek High School 63.50 4) Parkview High School 61
5) South Gwinnett 54 5) Grayson High School 54
7) Shiloh High School 51 8) North Gwinnett 33.50
9) Mountain View HS 29 10) Collins Hill High School 21
10) Peachtree Ridge High Schoo 21 12) Buford High School 14
13) Meadowcreek HS 13 14) Central Gwinnett 12
15) Lanier HS 11 15) Dacula 11
17) Norcross High School 9 18) Providence Christian Acad 3
19) Berkmar High School 2 20) Duluth High School 1
20) Discovery HS 1
Like·Comment·Share·E-mail·26121 views
History for Gwinnett County Championships
Show 4 more
|